
Gakpo heeft 'eindelijk' een grote prijs binnen met PSV
ROTTERDAM (ANP) - Het winnen van de KNVB-beker zorgde bij PSV-aanvaller Cody Gakpo voor blijdschap én opluchting. "Eindelijk een prijs", zei Gakpo kort na de gewonnen bekerfinale tegen Ajax (2-1). "Dit hadden we nodig. En het is verdiend ook."
PSV keek halverwege de wedstrijd in De Kuip tegen een achterstand aan, maar in de eerste 5 minuten na rust zette de ploeg uit Eindhoven dat om in een voorsprong. Gakpo schoot na een individuele actie de 2-1 langs doelman Maarten Stekelenburg. "Ik trok naar binnen en schoot de bal in de korte hoek. We voelden in de rust al dat er wat mogelijk was. Zij waren wat minder dominant dan normaal. We wisten dat we konden scoren als we de intensiteit omhoog zouden gooien. Dat hebben we gedaan. Hier hebben we jaren voor gestreden, in Europa, het bekertoernooi en de Eredivisie. Eindelijk een prijs."
Gakpo nam samen met de reguliere aanvoerder Marco van Ginkel de KNVB-beker in ontvangst uit handen van Guus Hiddink.
Meer uit Voetbal
THUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
28 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luciano Valente bevestigd. De 21-jarige middenvelder ondertekende een vierjarig contract bij de Rotterdammers, die zich eerder versterkten met Sem Steijn.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
15 uur geleden