Gakpo draagt bij aan overtuigende 4-2-zege van Liverpool op Spurs
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo heeft met een fraaie assist en een kopdoelpunt bijgedragen aan een doelpuntrijke thuiszege (4-2) van Liverpool op Tottenham Hotspur. Zo won de ploeg van vertrekkend trainer Jürgen Klopp weer eens in de Premier League, na een gelijkspel tegen West Ham United (2-2) en een nederlaag bij Everton (2-0). De landstitel verdween daardoor uit zicht voor de 'Reds'.
Tottenham, met Oranje-international Mickey van de Ven in de basis, is nu bijna definitief uitgeschakeld in de strijd om een Champions League-ticket voor volgend seizoen. De achterstand op nummer 4 Aston Villa is met nog drie wedstrijden te spelen 7 punten.
Liverpool is al zeker van plek drie en kan de afsluitende duels met Villa en Wolverhampton Wanderers zien als afscheidswedstrijden van Klopp, die na negen jaar in Liverpool volgend seizoen waarschijnlijk wordt opgevolgd door Feyenoord-coach Arne Slot.
Draaglijker
De thuisploeg, met de herstelde aanvoerder Virgil van Dijk en Gakpo aan de aftrap, was beter en kwam na een kwartier op voorsprong. Mohamed Salah kopte van dichtbij raak na een afgemeten voorzet van Gakpo. Verdediger Andrew Robertson maakte vlak voor rust de 2-0 door in te tikken na een gekeerd schot van Salah.
Gakpo was zelf vijf minuten na rust verantwoordelijk voor de 3-0. De Oranje-international sprong hoger dan Spurs-verdediger Cristian Romero en kopte raak in de verre hoek. Het was zijn zevende competitiedoelpunt van het seizoen. Harvey Elliott maakte het feest op Anfield met een fraai afstandsschot nog groter, voordat Richarlison en Son Heung-min de score voor de Spurs iets draaglijker maakten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
11 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
21 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
22 uur geleden