Gakpo draagt bij aan overtuigende 4-2-zege van Liverpool op Spurs
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo heeft met een fraaie assist en een kopdoelpunt bijgedragen aan een doelpuntrijke thuiszege (4-2) van Liverpool op Tottenham Hotspur. Zo won de ploeg van vertrekkend trainer Jürgen Klopp weer eens in de Premier League, na een gelijkspel tegen West Ham United (2-2) en een nederlaag bij Everton (2-0). De landstitel verdween daardoor uit zicht voor de 'Reds'.
Tottenham, met Oranje-international Mickey van de Ven in de basis, is nu bijna definitief uitgeschakeld in de strijd om een Champions League-ticket voor volgend seizoen. De achterstand op nummer 4 Aston Villa is met nog drie wedstrijden te spelen 7 punten.
Liverpool is al zeker van plek drie en kan de afsluitende duels met Villa en Wolverhampton Wanderers zien als afscheidswedstrijden van Klopp, die na negen jaar in Liverpool volgend seizoen waarschijnlijk wordt opgevolgd door Feyenoord-coach Arne Slot.
Draaglijker
De thuisploeg, met de herstelde aanvoerder Virgil van Dijk en Gakpo aan de aftrap, was beter en kwam na een kwartier op voorsprong. Mohamed Salah kopte van dichtbij raak na een afgemeten voorzet van Gakpo. Verdediger Andrew Robertson maakte vlak voor rust de 2-0 door in te tikken na een gekeerd schot van Salah.
Gakpo was zelf vijf minuten na rust verantwoordelijk voor de 3-0. De Oranje-international sprong hoger dan Spurs-verdediger Cristian Romero en kopte raak in de verre hoek. Het was zijn zevende competitiedoelpunt van het seizoen. Harvey Elliott maakte het feest op Anfield met een fraai afstandsschot nog groter, voordat Richarlison en Son Heung-min de score voor de Spurs iets draaglijker maakten.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
17 minuten geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
14 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
17 uur geleden