Gakpo blinkt uit bij Jong Oranje en droomt van EK met Oranje
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Cody Gakpo plaatste zich dinsdag met Jong Oranje voor de kwartfinales van het EK. Na zijn goede optreden in de laatste groepswedstrijd tegen Jong Hongarije (6-1) lijkt het nog maar de vraag of de buitenspeler van PSV er eind mei weer bij is. Bondscoach Frank de Boer heeft al vaker aangegeven groot fan te zijn van Gakpo en hij zal na dit EK vermoedelijk nog meer overtuigd van hem zijn.
"Dat is niet aan mij om te beslissen, maar natuurlijk is dat een doel dat iedere speler heeft", bleef Gakpo dinsdag in Szekesfehervar diplomatiek. Erwin van de Looi, trainer van Jong Oranje, hoorde de woorden van Gakpo even verderop aan. "De trainer zit al te hoesten, dus ik denk dat ik hier niet op mag antwoorden", vervolgde Gakpo grappend. "Iedereen heeft als doel het grote Oranje. Daar doe je het allemaal voor. Op dit moment speel ik bij Jong Oranje en moet ik me hier laten zien. Als ik terug ben bij PSV moet ik me daar ook laten zien. Dan is het aan de bondscoach hoe en wat."
De kwartfinales, halve finales en finale van het jeugd-EK zijn van 31 mei tot en met 6 juni. Het Nederlands elftal speelt het EK van 11 juni tot en met 11 juli.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
4 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
15 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
18 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
19 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
20 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
20 uur geleden