G7-top in Italië begint met gesprekken over steun Oekraïne
FASANO (ANP) - De G7-top begint in de Italiaanse regio Apulië met gesprekken over steun aan Oekraïne. De leiders van de lidstaten hopen op een deal over hoe ze de winst op bevroren tegoeden uit Rusland kunnen gebruiken ten gunste van Oekraïne.
Andere onderwerpen op de agenda zijn de Chinese relatie met Rusland, migratie en kunstmatige intelligentie (AI). De meerdaagse bijeenkomst wordt bijgewoond door de leiders van de zeven lidstaten, evenals de voorzitters van de Europese Raad en de Europese Commissie. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is erbij. Hij roept vermoedelijk op tot meer steun voor zijn land.
De top duurt officieel drie dagen, maar de laatste sessies vinden vrijdag plaats. Zelensky en een aantal leiders vertrekken zaterdag naar Zwitserland voor een vredesconferentie voor Oekraïne. De Amerikaanse president Joe Biden is alleen bij de top in Italië en stuurt zijn vicepresident Kamala Harris naar Zwitserland.
Italië is dit jaar de voorzitter van de groep van zeven vooraanstaande industriële staten. De landen zijn Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft als gastvrouw leiders uitgenodigd van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, India en Brazilië, de huidige voorzitter van de G20.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
26 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
8 uur geleden