G7 roept grote olieproducerende landen op tot meer leveringen
LONDEN (ANP/AFP) - De energieministers van de G7 roepen grote olieproducerende landen op tot meer leveringen, om zo de impact van de Russische invasie van Oekraïne op de energieprijzen af te zwakken. Door de oorlog en de zware westerse sancties tegen Rusland zijn de olie- en gasprijzen zeer hard gestegen, waardoor de inflatie verder wordt aangejaagd en de koopkracht van consumenten wordt ondermijnd.
De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Duitsland, Canada, Frankrijk, Italië, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Ook de Europese Unie neemt deel aan het overleg. In een verklaring roept de G7 belangrijke producenten van olie en gas op om te kijken naar manieren om meer te leveren aan internationale markten. Vooral oliekartel OPEC kan daarbij een belangrijke rol spelen, aldus de G7.
De ministers zeggen erg bezorgd te zijn over de last voor huishoudens en bedrijven door de sterk stijgende energieprijzen, met name in Europese landen. Ze erkennen wel dat die druk nog sterker wordt gevoeld in ontwikkelingslanden. De G7-landen willen samenwerken bij de diversificatie van energiebronnen, leveringen en transportroutes en stellen dat vloeibaar gemaakt aardgas (lng) een belangrijkere rol zal gaan spelen bij de energievoorziening.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
7 uur geleden