G7 na geweld Myanmar: 'schieten op betogers is onacceptabel'
WASHINGTON (ANP) - De G7 heeft het geweld tegen betogers in Myanmar scherp veroordeeld. "Met scherp schieten op ongewapende betogers is onacceptabel", zeggen de ministers van Buitenlandse Zaken van de machtige landen in een gezamenlijke verklaring.
In Myanmar wordt al weken geprotesteerd vanwege een staatsgreep door het leger. Hardhandig optreden door de autoriteiten heeft er het leven gekost aan zeker drie demonstranten. Er zou onder meer zijn geschoten op mensen die protesteren tegen de junta.
"Iedereen die met geweld reageert op vreedzame protesten moet daar verantwoordelijk voor worden gehouden", zegt de G7. Die bestaat uit de Verenigde Staten, Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Japan. Ook de buitenlandvertegenwoordiger van de EU steunt de verklaring.
De G7 roept ook op tot de vrijlating van functionarissen die na de staatsgreep zijn opgepakt. Het gaat onder meer om regeringsleider Aung San Suu Kyi en president Win Myint.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
4 minuten geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
51 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van de rechter doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Een erfgoedorganisatie had een rechtszaak aangespannen, maar de rechter ziet geen reden om de bouw te blokkeren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft aan het Europees Bureau voor fraudebestrijding OLAF gevraagd onderzoek te doen naar voormalig Eurocommissaris Peter Mandelson. "Gezien de omstandigheden en de aanzienlijke hoeveelheid openbaar gemaakte documenten heeft de Europese Commissie OLAF verzocht de zaak te onderzoeken", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
1 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
2 uur geledenMALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.
2 uur geleden