G7-ministers bezorgd over destabiliserend gedrag Rusland
LONDEN (ANP/DPA) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen zijn bezorgd over het "aanhoudende destabiliserende gedrag" van Rusland. Dat hebben ze gezegd na een overleg in Londen.
De G7 bestaat uit Duitsland, Frankrijk, Italië, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Canada en Japan en er is nu ook een vertegenwoordiger van de Europese Unie aanwezig. Alle vertegenwoordigers zeggen zich zorgen te maken over de Russische militaire inzet in het oosten van Oekraïne en de annexatie van de Krim in 2014.
"Het is jammer dat de relatie tussen Rusland en het westen steeds slechter wordt", schrijven de ministers in een verklaring.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn zeker elf mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan tachtig mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn Truth Social-account een video gedeeld waarin oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle zijn afgebeeld als apen. De montage verschijnt aan het eind van een minuut durend relaas over de vermeende stemfraude die Trump in 2020 zijn verkiezingswinst zou hebben gekost. Onder het shot is het nummer The Lion Sleeps Tonight van The Tokens gemonteerd.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.
2 uur geleden