G7-leiders roepen op tot 'wereld zonder kernwapens'
HIROSHIMA (ANP/RTR) - De leiders van de G7, de groep van zeven machtigste westerse landen, heeft opgeroepen tot een "wereld zonder kernwapens". In een door het Witte Huis vrijgegeven verklaring drong de G7 er bij Rusland, Iran, China en Noord-Korea op aan om de "nucleaire escalatie" te staken en non-proliferatie te omarmen.
De groep noemde de recente nucleaire retoriek van Rusland en de Russische beslissing om kernwapens in Belarus te plaatsen "gevaarlijk en onaanvaardbaar". Volgens de G7 zou Rusland zich opnieuw moeten verbinden aan de bepalingen van het New START-verdrag voor kernwapenbeheersing. Begin dit jaar schortte Rusland dit ontwapeningsakkoord tussen Rusland en de VS op.
De huidige top van de G7 is in de Japanse stad Hiroshima, die aan het einde van de Tweede Wereldoorlog het doelwit was van 's werelds eerste atoomaanval. De aanval in 1945 werd uitgevoerd door de VS.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
21 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
4 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
5 uur geleden