G7-leiders roepen op tot 'wereld zonder kernwapens'
HIROSHIMA (ANP/RTR) - De leiders van de G7, de groep van zeven machtigste westerse landen, heeft opgeroepen tot een "wereld zonder kernwapens". In een door het Witte Huis vrijgegeven verklaring drong de G7 er bij Rusland, Iran, China en Noord-Korea op aan om de "nucleaire escalatie" te staken en non-proliferatie te omarmen.
De groep noemde de recente nucleaire retoriek van Rusland en de Russische beslissing om kernwapens in Belarus te plaatsen "gevaarlijk en onaanvaardbaar". Volgens de G7 zou Rusland zich opnieuw moeten verbinden aan de bepalingen van het New START-verdrag voor kernwapenbeheersing. Begin dit jaar schortte Rusland dit ontwapeningsakkoord tussen Rusland en de VS op.
De huidige top van de G7 is in de Japanse stad Hiroshima, die aan het einde van de Tweede Wereldoorlog het doelwit was van 's werelds eerste atoomaanval. De aanval in 1945 werd uitgevoerd door de VS.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.
51 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
2 uur geleden