Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-leiders roepen op tot 'wereld zonder kernwapens'

G7-leiders roepen op tot 'wereld zonder kernwapens'

HIROSHIMA (ANP/RTR) - De leiders van de G7, de groep van zeven machtigste westerse landen, heeft opgeroepen tot een "wereld zonder kernwapens". In een door het Witte Huis vrijgegeven verklaring drong de G7 er bij Rusland, Iran, China en Noord-Korea op aan om de "nucleaire escalatie" te staken en non-proliferatie te omarmen.

De groep noemde de recente nucleaire retoriek van Rusland en de Russische beslissing om kernwapens in Belarus te plaatsen "gevaarlijk en onaanvaardbaar". Volgens de G7 zou Rusland zich opnieuw moeten verbinden aan de bepalingen van het New START-verdrag voor kernwapenbeheersing. Begin dit jaar schortte Rusland dit ontwapeningsakkoord tussen Rusland en de VS op.

De huidige top van de G7 is in de Japanse stad Hiroshima, die aan het einde van de Tweede Wereldoorlog het doelwit was van 's werelds eerste atoomaanval. De aanval in 1945 werd uitgevoerd door de VS.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

21 minuten geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

41 minuten geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

1 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

4 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden