Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-landen willen wereldwijde vaccinatiecampagne steunen

G7-landen willen wereldwijde vaccinatiecampagne steunen

LONDEN (ANP) - De G7-landen hebben in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt de wereldwijde vaccinatiecampagne tegen het coronavirus te steunen. De landen willen het programma van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) COVAX versnellen, onder meer door de financiële bijdragen flink te verhogen.

Het is volgens de leiders van de G7-landen ook nodig om de verdediging tegen gezondheidscrises wereldwijd te verbeteren. Ze willen onder meer kijken naar een wereldwijd gezondheidsverdrag.

Om sterker uit de coronapandemie te komen, moet er meer worden samengewerkt, stellen de landen. Ook met andere grote economieën zoals India en China.

Zomerspelen

De G7 is een overleg tussen de leiders van zeven grote economieën en de Europese Unie. De deelnemende landen zijn Duitsland, Frankrijk, Italië, het Verenigd Koninkrijk, Japan, Canada en de Verenigde Staten.

Alle landen steunden de wens van Japan om de Olympische Spelen deze zomer te laten doorgaan. Premier Yoshihide Suga wil dat de Spelen een symbool worden van het overwinnen van het coronavirus.

NAVO

Na het digitale overleg benadrukten de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron ook nog het belang van een sterke NAVO. Macron noemde de organisatie springlevend, terwijl hij eerder de NAVO nog hersendood noemde. "De EU moet meer de eigen veiligheid in handen nemen, om een betere partner van de VS te kunnen zijn."

Merkel zegt dat er sprake is van een "nieuw hoofdstuk" in de transatlantische samenwerking. Onder meer over Rusland moeten de EU en de VS gezamenlijk beleid voeren, vindt Merkel.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt meer dan duizend doden na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op Libanon zijn tot nu toe meer dan duizend doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Israël voert sinds 2 maart bombardementen uit op het land, naar eigen zeggen op doelen van de Libanese beweging Hezbollah.

23 minuten geleden
Orbán trekt veto nog niet in ondanks druk EU-leiders

BRUSSEL (ANP) - Maar liefst anderhalf uur lang hebben de EU-leiders donderdag op de Hongaarse premier Viktor Orbán ingepraat om zich aan zijn belofte voor de 90 miljard euro voor Oekraïne te houden. Orbán gaf geen krimp en weigert vooralsnog akkoord te gaan. Op de EU-top van december had hij daar wel mee ingestemd.

49 minuten geleden
Nederland en bondgenoten 'klaar' voor hulp Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en vijf grote bondgenoten staan klaar om bij te dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat zeggen de zes, met ook het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Japan, in een gezamenlijke verklaring. Ze verwelkomen dat landen zijn begonnen aan "voorbereidende planning".

1 uur geleden
Starmer veroordeelt Iraanse aanval op gasinstallatie Qatar

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt de Iraanse aanval op een gasinstallatie in Qatar "in de sterkste bewoordingen", schrijft hij op X. Na de aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag braken er meerdere branden uit. QatarEnergy meldde "aanzienlijke schade" aan de installaties.

1 uur geleden
Bemiddelaars proberen nieuwe Europese straaljager te redden

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk en Duitsland doen een ultieme poging om de gezamenlijke bouw van een nieuw gevechtsvliegtuig te redden. Bemiddelaars krijgen een maand om de ogenschijnlijk uitzichtloze ruzie tussen Duitse en Franse fabrikanten over het prestigieuze project op te lossen.

2 uur geleden
Defensieminister VS: we maken de oorlog in Iran af

ARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan door met de oorlog in Iran tot alle doelen zijn bereikt, zegt de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. "Natuurlijk maken we dit af." Hoe lang dat gaat duren, is volgens hem nog niet te zeggen. Hij zei dat de VS deze donderdag het grootste aantal aanvallen tot nu toe zullen uitvoeren.

2 uur geleden
Deense media: soldaten maakten zich op Groenland op voor inval VS

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken trof in januari voorbereidingen om een Amerikaanse invasie van Groenland af te slaan, meldt de Deense omroep DR. De zogenaamde oefening die Denemarken en bondgenoten er op touw zetten was volgens ingewijden geen training, maar stiekem een verdedigingsoperatie.

3 uur geleden