G7-landen willen wereldwijde vaccinatiecampagne steunen
LONDEN (ANP) - De G7-landen hebben in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt de wereldwijde vaccinatiecampagne tegen het coronavirus te steunen. De landen willen het programma van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) COVAX versnellen, onder meer door de financiële bijdragen flink te verhogen.
Het is volgens de leiders van de G7-landen ook nodig om de verdediging tegen gezondheidscrises wereldwijd te verbeteren. Ze willen onder meer kijken naar een wereldwijd gezondheidsverdrag.
Om sterker uit de coronapandemie te komen, moet er meer worden samengewerkt, stellen de landen. Ook met andere grote economieën zoals India en China.
Zomerspelen
De G7 is een overleg tussen de leiders van zeven grote economieën en de Europese Unie. De deelnemende landen zijn Duitsland, Frankrijk, Italië, het Verenigd Koninkrijk, Japan, Canada en de Verenigde Staten.
Alle landen steunden de wens van Japan om de Olympische Spelen deze zomer te laten doorgaan. Premier Yoshihide Suga wil dat de Spelen een symbool worden van het overwinnen van het coronavirus.
NAVO
Na het digitale overleg benadrukten de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron ook nog het belang van een sterke NAVO. Macron noemde de organisatie springlevend, terwijl hij eerder de NAVO nog hersendood noemde. "De EU moet meer de eigen veiligheid in handen nemen, om een betere partner van de VS te kunnen zijn."
Merkel zegt dat er sprake is van een "nieuw hoofdstuk" in de transatlantische samenwerking. Onder meer over Rusland moeten de EU en de VS gezamenlijk beleid voeren, vindt Merkel.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
1 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
9 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
16 uur geleden