G7-landen willen lessen trekken uit verspreiding coronavirus
LONDEN (ANP/RTR) - Leiders van de G7-landen hebben gesproken over hoe het coronavirus zich zo heeft kunnen verspreiden en welke lessen daar in de toekomst uit getrokken kunnen worden. Dat zei een woordvoerder van de Britse premier Johnson vrijdag. De VS, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Canada, Japan en Duitsland bespraken de aanpak van het virus donderdag door middel van een videoconferentie.
Ook de eerste uitbraak van het virus, eind vorig jaar in China, is uitvoerig behandeld tijdens het overleg. "Het is duidelijk dat het virus begon in China", zei de woordvoerder van Johnson. "We zullen samen met onze internationale partners heel zorgvuldig kijken naar moeilijke vraagstukken. Waarom het virus uitbrak, waarom het niet eerder kon worden gestopt en wat er gedaan kan worden om dit in de toekomst te voorkomen".
Boris Johnson zelf werd ook getroffen door het coronavirus en kwam zelfs op de intensive care te liggen. Zijn plaatsvervanger Dominic Raab gaf donderdag al aan dat bijvoorbeeld de handel met China na de coronacrisis nog niet op de gebruikelijke manier zal gaan.
Schuldenverlichting
De G7-landen, die de grootste economieën ter wereld hebben, zijn het onderling al eens over schuldenverlichting voor de armste landen in de wereld. Die arme landen mogen het aflossen van hun schulden aan andere landen tijdelijk onderbreken.
Wat verder tijdens het overleg is besloten is nog niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
32 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
4 uur geleden