
G7-landen willen lessen trekken uit verspreiding coronavirus
LONDEN (ANP/RTR) - Leiders van de G7-landen hebben gesproken over hoe het coronavirus zich zo heeft kunnen verspreiden en welke lessen daar in de toekomst uit getrokken kunnen worden. Dat zei een woordvoerder van de Britse premier Johnson vrijdag. De VS, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Canada, Japan en Duitsland bespraken de aanpak van het virus donderdag door middel van een videoconferentie.
Ook de eerste uitbraak van het virus, eind vorig jaar in China, is uitvoerig behandeld tijdens het overleg. "Het is duidelijk dat het virus begon in China", zei de woordvoerder van Johnson. "We zullen samen met onze internationale partners heel zorgvuldig kijken naar moeilijke vraagstukken. Waarom het virus uitbrak, waarom het niet eerder kon worden gestopt en wat er gedaan kan worden om dit in de toekomst te voorkomen".
Boris Johnson zelf werd ook getroffen door het coronavirus en kwam zelfs op de intensive care te liggen. Zijn plaatsvervanger Dominic Raab gaf donderdag al aan dat bijvoorbeeld de handel met China na de coronacrisis nog niet op de gebruikelijke manier zal gaan.
Schuldenverlichting
De G7-landen, die de grootste economieën ter wereld hebben, zijn het onderling al eens over schuldenverlichting voor de armste landen in de wereld. Die arme landen mogen het aflossen van hun schulden aan andere landen tijdelijk onderbreken.
Wat verder tijdens het overleg is besloten is nog niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil de beroemde Rozentuin bij het Witte Huis gaan aanpakken. Als het aan hem ligt, gaat het gras eruit en komen er tegels voor in de plaats. Dat heeft hij volgens The New York Times gezegd tegen medewerkers. Mogelijk komen er dan ook hardhouten dansvloeren in.
43 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Europa kan er niet meer op rekenen dat de Verenigde Staten het in nood zullen beschermen, denkt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "De tijd is gekomen voor de vorming van een Europees leger", zei hij op de grote veiligheidsconferentie in München.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft weer Palestijnse gevangenen vrijgelaten. Op livebeelden was te zien dat een bus met gedetineerden aankwam in Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op de veiligheidsconferentie in München verbolgen gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance. Hij maakte duidelijk buitenlandse steun voor de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet te waarderen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Gewapende groepen in de Gazastrook hebben drie Israëlische gijzelaars vrijgelaten. De mannen zijn overgedragen aan vertegenwoordigers van het Rode Kruis. Het was afgelopen week enige tijd onduidelijk of de vrijlating zou doorgaan. Israël had gedreigd de oorlog in Gaza te hervatten als Hamas de afspraak niet zou nakomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld dat ze voor de helft eigenaar worden van de zeldzame mineralen in de Oekraïense bodem, bericht NBC News. Oekraïne zou de Amerikaanse regering zo kunnen terugbetalen voor de miljarden dollars aan wapens en andere ondersteuning die het heeft gekregen nadat Rusland was binnengevallen. De nieuwszender baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny zegt dat het zinloos is om met de Russische president Vladimir Poetin te onderhandelen. "Er zijn maar twee mogelijke uitkomsten voor welke deal dan ook met Poetin. Als hij aan de macht blijft, zal hij een manier vinden om de overeenkomst te breken. Als hij de macht verliest, wordt de overeenkomst betekenisloos", voorspelde Joelia Navalnaja op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geleden