Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-landen willen geen plasticvervuiling meer in 2040

G7-landen willen geen plasticvervuiling meer in 2040

TOKIO (ANP/AFP) - De G7-landen beloven dat ze in 2040 een eind hebben gemaakt aan de plasticvervuiling in hun landen. De klimaat- en milieuministers van de G7 kwamen dat zondag overeen in Tokio, waar de groep van westerse economische grootmachten dit weekend samenkomt.

Vorig jaar spraken Duitsland, Frankrijk, Canada, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie al de ambitie uit om plasticvervuiling te stoppen. Nu plakken ze daar voor het eerst ook een beoogde einddatum op. Volgens de verklaring van de G7 moet de uitfasering van plastic bereikt worden door meer duurzame materialen te gebruiken.

De afgelopen twintig jaar is het plastic afval wereldwijd verdubbeld en volgens de economische groep OECD is slechts 9 procent daarvan recyclebaar. De Verenigde Naties vrezen dat de vervuiling van plastic in de oceanen in 2040 nog eens verdrievoudigd is.

De G7-landen willen ook sneller stoppen met het gebruik van fossiele brandstoffen, maar kwamen voor die doelstelling niet met een einddatum. De Franse minister wilde dat wel graag en noemde zelfs 2030 als streven, maar Japan en de Verenigde Staten lagen dwars. Die wilden zich door de huidige energiecrisis nog niet binden aan een jaartal dat zo dichtbij ligt.

Meer uit Buitenland

Regering VS betaalt miljoenen aan familie dode Capitoolbestormer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering gaat 5 miljoen dollar (4,45 miljoen euro) betalen aan de nabestaanden van Ashli Babbitt, een Trump-aanhanger die werd doodgeschoten door de politie toen ze het Capitool bestormde in 2021. Haar familie had de overheid aangeklaagd en eiste 30 miljoen dollar, maar volgens The Washington Post is die nu een schikking overeengekomen met de regering van Donald Trump.

48 minuten geleden
Oekraïne en Rusland bespreken grote gevangenenruil

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land en Rusland maandag telefonisch contact hebben gehad over een aanstaande gevangenenruil. De landen stemden vorige week in met een grote uitwisseling van krijgsgevangenen, tijdens directe onderhandelingen in Istanbul.

1 uur geleden
Zelensky: we overwegen ontmoeting met Rusland, VS en EU

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky overwegen Oekraïne en zijn bondgenoten een ontmoeting op hoog niveau te organiseren tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de landen uit de Europese Unie. Dat zou de volgende stap kunnen zijn in het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
Trump belt Europese leiders na gesprek met Poetin

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ook gebeld met een aantal Europese leiders. Hij sprak met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Finse president Alexander Stubb.

1 uur geleden
Frankrijk, VK en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël

PARIJS (ANP) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël als dat land niet stopt met zijn offensief in Gaza en de beperkingen op de hulpgoederen voor het gebied niet opheft. Ook spreken zij zich uit tegen nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.

2 uur geleden
Trump: Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk praten over bestand

WASHINGTON (ANP) - Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk onderhandelen over een bestand en een einde van de oorlog, schrijft Donald Trump op Truth Social. De Amerikaanse president meldt dat na een twee uur durend telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Hof VS: Trump mag 350.000 Venezolanen beschermde status ontnemen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump maandag toestemming gegeven om ongeveer 350.000 Venezolanen die in de VS wonen hun tijdelijke beschermde status te ontnemen. Ze hadden deze status gekregen onder Trumps voorganger Joe Biden.

2 uur geleden