Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-landen willen armere landen helpen met infrastructuur

G7-landen willen armere landen helpen met infrastructuur

CARBIS BAY (ANP) - De G7, de groep van zeven rijke industrielanden, steunt een nieuw wereldwijd plan om armere landen te helpen bij het aanleggen van verschillende soorten infrastructuur. Volgens het Witte Huis gaat het om een poging om het zogeheten Belt and Road-initiatief van China uit te dagen, waarmee de Chinezen al sinds 2013 aan invloed winnen in veel ontwikkelingslanden en opkomende economieën.

Het is de bedoeling dat de G7-landen, waaronder de VS, Duitsland, Japan en het Verenigd Koninkrijk, en bondgenoten geld gaan verzamelen en investeerders gaan vinden voor allerlei projecten op het gebied van klimaat, gezondheid, digitale technologie en gendergelijkheid.

Maar wat voor bedragen hiermee precies gemoeid zullen zijn, is nog niet duidelijk. Een bron van persbureau Bloomberg wees erop dat bijvoorbeeld Duitsland ook nog niet echt een groot voorstander is van het initiatief. Dat zou komen omdat er volgens Duitsland al andere soortgelijke initiatieven bestaan. Ook zou Duitsland nog niet over bedragen willen praten.

China

"Dit gaat niet alleen over de confrontatie met of het opnemen tegen China", benadrukte een hoge functionaris van de Amerikaanse overheid. "Maar tot nu toe hebben we geen positief alternatief geboden dat onze waarden, onze normen en onze manier van zakendoen weerspiegelt."

Voor de Verenigde Staten is het beteugelen van China, waarmee het land verschillende conflicten heeft, een belangrijk onderwerp op de G7-top in Cornwall. Zo is ook naar buiten gekomen dat Biden aan de andere G7-landen heeft gevraagd om stelling te nemen tegen dwangarbeid in China. China is zelf geen lid van de invloedrijke landenclub.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

16 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

16 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

20 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden