Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-landen spreken vrijdag over prijsplafond voor Russische olie

G7-landen spreken vrijdag over prijsplafond voor Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De ministers van Financiën van de G7-landen praten vrijdag over het door de Amerikanen voorgestelde prijsplafond voor Russische olie. Dat meldde het Witte Huis woensdag. Met de invoering van een maximumprijs willen de grote industrielanden ervoor zorgen dat Moskou minder verdient aan de verkoop van fossiele brandstoffen, waardoor Rusland zijn oorlog in Oekraïne minder goed zou kunnen financieren.

De inkomsten uit olie en gas zijn voor Rusland een belangrijk middel om de oorlogskas te spekken. Hoewel landen als de Verenigde Staten en Canada al hebben besloten geen Russische olie meer te kopen en de EU-landen afspraken hebben gemaakt om eind dit jaar olie uit Rusland in de ban te doen, verdient Moskou nog altijd flink aan de verkoop van brandstoffen, vooral in Azië.

Het idee is om financiële diensten, verzekeringen en het verschepen van olieladingen te koppelen aan een plafond voor de Russische olieprijzen, zo werd eerder gemeld. Als een verlader of importeur van Russische olie deze diensten zou willen afnemen, zou deze zich ertoe moeten verplichten om de olie voor een vastgestelde maximumprijs te verkopen.

Volgens Moskou zou een prijsplafond ervoor zorgen dat de olieprijzen op de wereldmarkt worden opgedreven.

Meer uit Financieel

Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.

31 minuten geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

34 minuten geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

45 minuten geleden
Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

1 uur geleden
Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

2 uur geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

2 uur geleden