G7-landen praten donderdag over Russische olie en gas
LONDEN (ANP/RTR) - De ministers van Energie van de G7 praten donderdag over eventuele stappen die kunnen worden gezet om minder afhankelijk te worden van olie en gas uit Rusland. Dat heeft de Britse minister Kwasi Kwarteng gezegd. De G7 bestaat naast het Verenigd Koninkrijk uit de rijke industrielanden Duitsland, Canada, Frankrijk, de Verenigde Staten, Italië en Japan.
De Britten beloofden eerder de import van Russische olie en olieproducten tegen eind 2022 geleidelijk stop te zetten. Daarbij wordt een verbod op Russisch aardgas overwogen. Daarmee sluit het land zich aan bij andere landen, waaronder de Verenigde Staten, om Moskou te straffen voor de oorlog in Oekraïne.
"Morgen houden we een buitengewone vergadering van de ministers van Energie van de G7 om verdere stappen te bespreken", zei Kwarteng tegen het Britse parlement.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
6 minuten geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
7 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
2 uur geleden