Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G7-landen komen met invoerbeperkingen voor Russische diamanten

G7-landen komen met invoerbeperkingen voor Russische diamanten

WASHINGTON (ANP) - De landen die samenwerken in de G7 gaan het moeilijker maken om vanuit Rusland diamanten in te voeren. De maatregel gaat vanaf het nieuwe jaar gelden voor alle "niet-industriële diamanten die gewonnen, verwerkt of geproduceerd" zijn in Rusland. Later vallen ook Russische diamanten die verwerkt zijn in andere landen onder de regel, staat in een verklaring van de G7.

Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten hebben de afspraken gemaakt op een virtuele top van de groep. Ook de Europese Unie praat mee in de G7. Om toe te kunnen zien op de invoerbeperkingen kondigt de groep een systeem aan om diamanten beter te traceren, en te checken of ze niet uit of via Rusland komen. De nieuwe maatregelen moeten in de loop van komend jaar in stapjes doorgevoerd worden.

De G7-landen zeggen te hopen dat de maatregelen, waaronder de beperkingen rond diamanten, ervoor zorgen dat Rusland minder geld heeft om oorlog mee te voeren. Ze veroordelen in hun verklaring de manier waarop Rusland oorlog voert door te dreigen met kernwapens, graanleveranties te verstoren en "van de winter een wapen te maken" door onder meer infrastructuur aan te vallen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky nam ook deel aan de top.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

5 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

6 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

6 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

9 uur geleden