G7 blijft vierkant achter Oekraïne staan
KYIV (ANP/RTR) - Leiders van de G7-landen hebben toegezegd Oekraïne te blijven steunen zolang als nodig is in de oorlog met Rusland. Ze zullen er ook alles aan doen om Rusland op te laten draaien voor de schade van de oorlog, verklaarden de zeven grote en invloedrijke economieën zaterdag na een videoconferentie met de Oekraïense president Zelensky, precies twee jaar nadat Rusland Oekraïne binnenviel.
De G7 riep in een verklaring Moskou op om onmiddellijk alle troepen "volledig en onvoorwaardelijk" terug te trekken uit de bezette gebieden van Oekraïne. Russische tegoeden in het buitenland moeten bevroren blijven, totdat Rusland de aangerichte schade heeft vergoed, inkomsten van Rusland uit energie moeten ingeperkt worden, vindt de G7. De grote landen riepen Iran op te stoppen met militaire steun aan Rusland en toonden zich bezorgd over levering van materieel vanuit China aan Rusland.
De premiers van België, Canada en Italië waren zaterdag naar de Oekraïense hoofdstad Kyiv afgereisd, samen met de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Zelensky hield zijn westerse bondgenoten voor dat ze snel hun militaire hulp moeten opvoeren. Met hun "essentiële steun" zou zijn land de oorlog kunnen winnen, zei hij.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
11 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
33 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
34 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.
2 uur geleden