G7 bezorgd over gedwongen vertrek Palestijnen uit Gaza
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De buitenlandministers van de G7 hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de risico's die kleven aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnse burgers uit Gaza. Ze vrezen tevens de mogelijke gevolgen van een Israëlische militaire operatie in de zuidelijke regio Rafah, zo bleek tijdens de veiligheidsconferentie in München.
"Ze hebben een oproep gedaan met spoed actie te ondernemen om de catastrofale humanitaire crisis in Gaza, in het bijzonder de toestand van anderhalf miljoen burgers die hun toevlucht hebben gezocht in Rafah. Ook hebben ze hun ernstige verontrusting uitgesproken over de verschrikkelijke gevolgen die een grootschalig militair optreden van het Israëlisch leger kan hebben voor de burgerbevolking in dat gebied", aldus een verklaring die zaterdag werd opgesteld door Italië. Dat land is momenteel de voorzitter van de groep toonaangevende industrielanden.
Behalve die van Italië deden ook de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan en de Verenigde Staten mee aan de veiligheidsconferentie in München. Daar zijn ook vertegenwoordigers van de Europese Unie, waaronder Nederland, aanwezig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
2 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
11 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
11 uur geleden