G7 bezorgd over gedwongen vertrek Palestijnen uit Gaza
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De buitenlandministers van de G7 hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de risico's die kleven aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnse burgers uit Gaza. Ze vrezen tevens de mogelijke gevolgen van een Israëlische militaire operatie in de zuidelijke regio Rafah, zo bleek tijdens de veiligheidsconferentie in München.
"Ze hebben een oproep gedaan met spoed actie te ondernemen om de catastrofale humanitaire crisis in Gaza, in het bijzonder de toestand van anderhalf miljoen burgers die hun toevlucht hebben gezocht in Rafah. Ook hebben ze hun ernstige verontrusting uitgesproken over de verschrikkelijke gevolgen die een grootschalig militair optreden van het Israëlisch leger kan hebben voor de burgerbevolking in dat gebied", aldus een verklaring die zaterdag werd opgesteld door Italië. Dat land is momenteel de voorzitter van de groep toonaangevende industrielanden.
Behalve die van Italië deden ook de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan en de Verenigde Staten mee aan de veiligheidsconferentie in München. Daar zijn ook vertegenwoordigers van de Europese Unie, waaronder Nederland, aanwezig.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
39 minuten geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
39 minuten geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
2 uur geleden