G7 bezorgd over gedwongen vertrek Palestijnen uit Gaza
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De buitenlandministers van de G7 hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de risico's die kleven aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnse burgers uit Gaza. Ze vrezen tevens de mogelijke gevolgen van een Israëlische militaire operatie in de zuidelijke regio Rafah, zo bleek tijdens de veiligheidsconferentie in München.
"Ze hebben een oproep gedaan met spoed actie te ondernemen om de catastrofale humanitaire crisis in Gaza, in het bijzonder de toestand van anderhalf miljoen burgers die hun toevlucht hebben gezocht in Rafah. Ook hebben ze hun ernstige verontrusting uitgesproken over de verschrikkelijke gevolgen die een grootschalig militair optreden van het Israëlisch leger kan hebben voor de burgerbevolking in dat gebied", aldus een verklaring die zaterdag werd opgesteld door Italië. Dat land is momenteel de voorzitter van de groep toonaangevende industrielanden.
Behalve die van Italië deden ook de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan en de Verenigde Staten mee aan de veiligheidsconferentie in München. Daar zijn ook vertegenwoordigers van de Europese Unie, waaronder Nederland, aanwezig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
6 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
10 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
11 uur geleden