G7 bezorgd over gedwongen vertrek Palestijnen uit Gaza
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De buitenlandministers van de G7 hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de risico's die kleven aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnse burgers uit Gaza. Ze vrezen tevens de mogelijke gevolgen van een Israëlische militaire operatie in de zuidelijke regio Rafah, zo bleek tijdens de veiligheidsconferentie in München.
"Ze hebben een oproep gedaan met spoed actie te ondernemen om de catastrofale humanitaire crisis in Gaza, in het bijzonder de toestand van anderhalf miljoen burgers die hun toevlucht hebben gezocht in Rafah. Ook hebben ze hun ernstige verontrusting uitgesproken over de verschrikkelijke gevolgen die een grootschalig militair optreden van het Israëlisch leger kan hebben voor de burgerbevolking in dat gebied", aldus een verklaring die zaterdag werd opgesteld door Italië. Dat land is momenteel de voorzitter van de groep toonaangevende industrielanden.
Behalve die van Italië deden ook de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan en de Verenigde Staten mee aan de veiligheidsconferentie in München. Daar zijn ook vertegenwoordigers van de Europese Unie, waaronder Nederland, aanwezig.
Meer uit Buitenland
KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
3 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
4 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
12 uur geleden