G20 mogelijk niet eens over slotverklaring
JAKARTA (ANP/AFP) - De ontmoeting van de ministers van Financiën en de leiders van centrale banken van de G20-landen in Indonesië gaat waarschijnlijk geen gezamenlijke slotverklaring opleveren. De groep praat onder meer over de gevolgen van de Russische invasie in Oekraïne maar is te verdeeld over dat onderwerp, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
Onder meer de door de oorlog sterk gestegen voedsel- en energieprijzen staan op de agenda tijdens de tweedaagse bijeenkomst op Bali. Gastland Indonesië vreest catastrofale gevolgen voor de armere landen als de G20-leiders niet ingrijpen. Volgens de bronnen blijken de verschillen van zienswijze over de Russische invasie in Oekraïne en westerse sancties echter te ver uit elkaar te liggen om het eens te worden over een slotverklaring.
Ingewijden hadden eerder al gewaarschuwd dat het lastig zou worden om een verklaring op te stellen, omdat daar bij G20-ontmoetingen consensus voor nodig is. Rusland zou dwarsliggen over het taalgebruik dat ingaat op de oorzaak van onder meer de rijzende voedselprijzen en andere problemen.
Onder meer de Amerikaanse minister Janet Yellen (Financiën) en haar Canadese collega Chrystia Freeland haalden vrijdag nog uit naar Rusland. Volgens beide ministers is Moskou door de inval in Oekraïne direct verantwoordelijk voor de gevolgen die de oorlog heeft voor de wereldeconomie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De snelheid waarmee het aantal cyberaanvallen toeneemt is beangstigend. Dat zei de topman van het Franse defensie- en technologieconcern Thales, Patrice Caine, donderdag. Volgens hem worden die aanvallen inmiddels ook vaker ondersteund door een overheid en richten die cyberaanvallen zich met name op kritieke diensten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).
4 uur geleden