G20 mogelijk niet eens over slotverklaring
JAKARTA (ANP/AFP) - De ontmoeting van de ministers van Financiën en de leiders van centrale banken van de G20-landen in Indonesië gaat waarschijnlijk geen gezamenlijke slotverklaring opleveren. De groep praat onder meer over de gevolgen van de Russische invasie in Oekraïne maar is te verdeeld over dat onderwerp, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
Onder meer de door de oorlog sterk gestegen voedsel- en energieprijzen staan op de agenda tijdens de tweedaagse bijeenkomst op Bali. Gastland Indonesië vreest catastrofale gevolgen voor de armere landen als de G20-leiders niet ingrijpen. Volgens de bronnen blijken de verschillen van zienswijze over de Russische invasie in Oekraïne en westerse sancties echter te ver uit elkaar te liggen om het eens te worden over een slotverklaring.
Ingewijden hadden eerder al gewaarschuwd dat het lastig zou worden om een verklaring op te stellen, omdat daar bij G20-ontmoetingen consensus voor nodig is. Rusland zou dwarsliggen over het taalgebruik dat ingaat op de oorzaak van onder meer de rijzende voedselprijzen en andere problemen.
Onder meer de Amerikaanse minister Janet Yellen (Financiën) en haar Canadese collega Chrystia Freeland haalden vrijdag nog uit naar Rusland. Volgens beide ministers is Moskou door de inval in Oekraïne direct verantwoordelijk voor de gevolgen die de oorlog heeft voor de wereldeconomie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
10 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
13 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
13 uur geleden