G20 mogelijk niet eens over slotverklaring
JAKARTA (ANP/AFP) - De ontmoeting van de ministers van Financiën en de leiders van centrale banken van de G20-landen in Indonesië gaat waarschijnlijk geen gezamenlijke slotverklaring opleveren. De groep praat onder meer over de gevolgen van de Russische invasie in Oekraïne maar is te verdeeld over dat onderwerp, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
Onder meer de door de oorlog sterk gestegen voedsel- en energieprijzen staan op de agenda tijdens de tweedaagse bijeenkomst op Bali. Gastland Indonesië vreest catastrofale gevolgen voor de armere landen als de G20-leiders niet ingrijpen. Volgens de bronnen blijken de verschillen van zienswijze over de Russische invasie in Oekraïne en westerse sancties echter te ver uit elkaar te liggen om het eens te worden over een slotverklaring.
Ingewijden hadden eerder al gewaarschuwd dat het lastig zou worden om een verklaring op te stellen, omdat daar bij G20-ontmoetingen consensus voor nodig is. Rusland zou dwarsliggen over het taalgebruik dat ingaat op de oorzaak van onder meer de rijzende voedselprijzen en andere problemen.
Onder meer de Amerikaanse minister Janet Yellen (Financiën) en haar Canadese collega Chrystia Freeland haalden vrijdag nog uit naar Rusland. Volgens beide ministers is Moskou door de inval in Oekraïne direct verantwoordelijk voor de gevolgen die de oorlog heeft voor de wereldeconomie.
Meer uit Financieel
WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
22 minuten geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.
3 uur geleden