
G20 in weekend bijeen zonder leiders China en Rusland
NEW DELHI (ANP) - De economische overleggroep G20 houdt dit weekeinde een topoconferentie in de Indiase hoofdstad New Delhi. De presidenten van China en Rusland zijn niet gekomen, maar president Joe Biden is vrijdag in de stad gearriveerd. De VS en Europese landen hopen op een felle veroordeling van de Russische aanval op Oekraïne, maar net als vorig jaar worden er geen harde bewoordingen verwacht. Onder meer China, India, Brazilië en Zuid-Afrika stellen zich neutraler op ten aanzien van het conflict in het oosten van Oekraïne.
Zuid-Afrika is het enige land van de negentien lidstaten van de G20 dat in Afrika ligt. Het twintigste lid is de Europese Unie. Voorafgaande aan de top werd bekend dat er geen deelnemers zijn die bezwaar maken tegen een lidmaatschap voor de Afrikaanse Unie van de groep, waar de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi voor ijvert. De Afrikaanse Unie wordt naar verwachting uitgenodigd lid te worden. Die zou dan net als de EU lid worden en de groep zou dan G21 moeten gaan heten. Europese leiders zouden graag een 'minitop' in New Delhi met hun Afrikaanse collega's houden volgens mediaberichten. De Nederlandse demissionair premier Rutte is als gast ook bij de top, samen met minister van Financiën Kaag.
De G20-leiders spreken naar verwachting verder over onder meer de voedselproductie en -prijzen, de schulden van ontwikkelingslanden, meer internationale leningen aan landen in ontwikkeling, cryptogeld en de klimaatverandering. Op financiële markten wordt gekeken naar wat voor nieuwe klimaatbeloften de leiders zouden gaan doen in de aanloop naar de VN-klimaattop in Dubai eind november.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
10 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
18 minuten geledenDENPASAR (ANP/DPA/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Indonesië is opgelopen. Op de eilanden Bali en Flores zijn achttien doden gevallen. De autoriteiten melden dat er nog zes vermisten zijn.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de uitzetting van de ruim 300 Zuid-Koreaanse werknemers van een Hyundai-LG batterijfabriek uitgesteld, omdat hij had voorgesteld dat ze zouden blijven om Amerikanen op te leiden. De werknemers waren gearresteerd bij een immigratiecontrole. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van Zuid-Koreaanse functionarissen.
2 uur geledenGENT (ANP/AFP) - Het Festival van Vlaanderen in Gent heeft de deelname van het Münchens Filharmonisch Orkest geweigerd, omdat de Israëlische dirigent Lahav Shani ook chef-dirigent is van het Israëlisch Filharmonisch Orkest. In een verklaring zeggen de festivalorganisatoren "niet in staat te zijn voldoende duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn houding" tegenover de acties van de Israëlische regering in Gaza.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De grote stroomstoring die Berlijn in de nacht van maandag op dinsdag trof, is na 48 uur nog niet helemaal verholpen. Naar verwachting wordt de stroomvoorziening voor alle getroffen klanten in de loop van donderdag hersteld, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin.
5 uur geleden