Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

G-Star moet Vietnamese fabriek 2,5 miljoen betalen om plotse exit

G-Star moet Vietnamese fabriek 2,5 miljoen betalen om plotse exit

AMSTERDAM (ANP) - Kledingmerk G-Star moet een Vietnamese fabriek 2,5 miljoen dollar (2,3 miljoen euro) betalen als schadevergoeding voor het plotseling stopzetten van de samenwerking. De textielfabriek moest de deuren sluiten na het plotse vertrek van de Nederlandse denimspecialist. Volgens de rechtbank in Amsterdam staat het miljoenenbedrag gelijk aan de schade die de fabriek daardoor leed.

G-Star had een raamovereenkomst met de fabriek, die Vert heet, waarin de afspraak was dat het kledingmerk in principe niet verplicht was bestellingen te plaatsen. Maar in 2018 maakten de twee bedrijven specifieke afspraken over de productie van kleding in de jaren 2019, 2020 en 2021. Toen de coronapandemie toesloeg annuleerde G-Star veel van de bestellingen voor 2021 en zag het merk af van verdere bestellingen.

Eerder dit jaar oordeelde de rechtbank in een tussenvonnis dat G-Star zijn verplichtingen had geschonden tegenover de Vietnamese fabriek, die onder andere winterjassen maakte. Voor welk schadebedrag het kledingmerk moet opdraaien, was toen nog niet duidelijk.

De 2,5 miljoen dollar is overigens veel minder dan Vert in eerste instantie had geëist. De textielfabrikant wilde eigenlijke bijna 18 miljoen dollar van G-Star.

Meer uit Financieel

Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd.

10 minuten geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

1 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

2 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

3 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

3 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

3 uur geleden