Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FVD'er Hermans wil verloren senaatszetel terughalen bij Otten

FVD'er Hermans wil verloren senaatszetel terughalen bij Otten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie (FVD) krijgt door de brexit een verloren zetel in de Eerste Kamer terug. FVD'er Otto Hermans staat klaar om die in te nemen, zegt zijn partijleider Thierry Baudet. Dat zou "in kannen en kruiken" zijn.

FVD kwam bij de Eerste Kamerverkiezingen vorig jaar als grootste partij uit de bus, maar raakte meteen drie van zijn twaalf senatoren kwijt. Lijsttrekker en FVD-oprichter Otten en zijn geestverwanten Dorien Rookmaker en Jeroen de Vries begonnen de nieuwe partij GO. Senator Rookmaker kan en wil na de brexit, met het vertrek van de Britse europarlementariërs, overstappen naar het Europees Parlement.

De FVD-top zag indertijd de breuk met Otten en co al aankomen, en vroeg bij de Eerste Kamerverkiezingen daarom een voorkeursstem uit te brengen op de Baudetgetrouwe kandidaten Hermans en Hugo Berkhout. Die twee krijgen daardoor nu voorrang op Robert Baljeu, een kompaan van Otten, die hoger op de lijst stond.

Rookmaker kan volgende maand aanspraak maken op een plaats in het Europees Parlement, omdat Nederland er door het afscheid van de Britten drie zetels bij krijgt. FVD mag er daarvan eentje bezetten, en Rookmaker was de eerstvolgende op de FVD-lijst. Door haar overstap naar GO krijgt die partij haar eerste vertegenwoordiger in het Europees Parlement.

Meer uit Politiek

Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

2 dagen geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

2 dagen geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 dagen geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

2 dagen geleden
Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

3 dagen geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

3 dagen geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

3 dagen geleden