FVD: veroordeelde medewerker mag ook na hoger beroep blijven
DEN HAAG (ANP) - Er is voor de veroordeelde fractiemedewerker van Forum voor Democratie nog steeds plek bij de Tweede Kamerfractie als zijn veroordeling blijft staan na hoger beroep. Een partijwoordvoerder laat weten dat het "een zaak tussen de medewerker en de politierechter" is en dat de straf die hij heeft gekregen "voldoende boetedoening" is.
Fractiemedewerker Harm van E. werd afgelopen week veroordeeld tot 80 uur taakstraf vanwege een mishandeling en drie bedreigingen. Volgens de Telegraaf werd Van E. afgelopen zomer agressief tegen een vriendin en haar huisgenoten. De krant schrijft dat hij onder invloed was van drank, cocaïne en de designerdrug 3-mmc en al twee hele dagen niet had geslapen. Van E. bedreigde ook een van de huisgenoten met een gebroken fles en toen de politie gearriveerd was, zou hij volgens de Telegraaf hebben gedreigd de huisgenoten te vermoorden.
Waarschijnlijk hoeft Van E. niet te vrezen dat zijn Verklaring Omtrent Gedrag (VOG), die nodig is om te werken in de Tweede Kamer, wordt ingetrokken. Volgens advocaat Joost van Breukelen wordt een VOG alleen tussentijds ingetrokken als de veroordeelde werkt in sectoren zoals de kinderopvang of de taxibranche. Daar geldt een zogeheten 'continue screening'. In andere sectoren blijft een reeds afgegeven VOG geldig als iemand wordt veroordeeld, aldus Van Breukelen.
Een woordvoerder van de Tweede Kamer heeft nog niet gereageerd op de kwestie en of Van E. nog kan werken in het Tweede Kamergebouw. Niet de Tweede Kamer, maar de Kamerfracties zijn werkgever van fractiemedewerkers. De Kamer kan dus niet zomaar optreden tegen Kamerleden of hun medewerkers, zei Vera Bergkamp eerder dit jaar. Toen ging het om PVV-Kamerlid Dion Graus. Hij wordt beschuldigd van seksueel misbruik, onder meer in het Tweede Kamergebouw.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
9 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
1 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
5 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
10 uur geleden