FVD-senator Frentrop ziet weinig veranderen na vertrek Baudet
DEN HAAG (ANP) - Eerste Kamerfractievoorzitter Paul Frentrop denkt dat er door de terugtrekking van Thierry Baudet "in wezen" niet zoveel verandert binnen Forum voor Democratie. "Qua inhoud en qua ideeƫn blijven we gewoon allemaal het zelfde doen", zei hij dinsdagochtend.
Hij wil niet ingaan op de ophef die is ontstaan rond de jongerenvereniging JFVD. "Daar weet ik niks van." Frentrop wil zich "beperken tot de feiten: er zijn twee wijzigingen op de concept-kandidatenlijst. Dat is het eigenlijk."
Frentrop spreekt evenmin van een scheuring, omdat hij "niet het gevoel heeft dat Baudet vertrekt. Hij is alleen geen lijsttrekker meer."
De hele situatie is volgens de senator niet prettig maar hij wijst erop dat Baudet heeft gezegd dat hij bij de partij blijft. Hij heeft inmiddels vernomen dat Baudet geen partijvoorzitter meer is, maar gaat ook daar niet op in.
Frentrop noemt het besluit van Baudet om zich terug te trekken "verrassend" maar hij heeft "er wel respect voor".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariƫr Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt het "een gemiste kans" dat de Eerste Kamer de asielnoodmaatregelenwet van zijn voorganger Marjolein Faber (PVV) heeft weggestemd. Hij wil zo snel mogelijk met alternatieve routes komen om een aantal maatregelen die daardoor niet doorgaan, alsnog bij wet te regelen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van regeringspartijen D66 en CDA in de Eerste Kamer willen dat asielminister Bart van den Brink (CDA) eventuele nationale aanscherpingen van het Europese migratiepact in een nieuw wetsvoorstel opneemt. Dat hebben senatoren Boris Dittrich (D66) en Madeleine van Toorenburg (CDA) gezegd in stemverklaringen waarin zij uitlegden waarom hun fracties tegen de strenge asielwet van voormalig PVV-minister Marjolein Faber stemden.
3 uur geleden