FVD-politici beraden zich op toekomst na winst Baudet
DEN HAAG (ANP) - Verschillende Provinciale Statenfracties van Forum voor Democratie gaan in beraad over de toekomst. Of ze zich afsplitsen nadat Thierry Baudet een omstreden referendum heeft gewonnen over zijn positie in de partij, is nog van veel afdelingen onduidelijk.
De FVD-fractie in Noord-Brabant wil in "goed overleg bepalen in hoeverre wij de gevolgen zien van de uitslag". De Statenleden willen hun werk doorzetten, maar onder welke vlag blijft nog onduidelijk. Uiterlijk eind volgende week belooft de fractie hierover meer te vertellen.
Matthijs Sandmann, voorzitter van Zuid-Holland, feliciteert Baudet op Twitter, nadat die meer dan 76 procent van de stemmen had gekregen. "23 procent van 37.000 stemmers zijn meer dan 8500 potentiƫle leden voor een nieuwe brede volkspartij. Dat zou een goede start zijn!" schrijft hij er wel bij. De Zuid-Hollandse fractieleider zei eerder dat hij, met een meerderheid van de FVD-Statenleden in zijn provincie, het liefst verder wil zonder Baudet als leider.
De Utrechtse fractie had zich al afgesplitst. De Overijsselse FVD'ers zijn verdeeld. Fractievoorzitter Johan Almekinders voert het verzet tegen het referendum aan, maar een ander fractielid, voor Forum werkzaam in de Tweede Kamer, is juist een aanhanger van Baudet. Het gaat om Andreas Bakir, die vrijdag sprak van een "LANDSLIDE VICTORY" voor Baudet.
Wat de Friese fractie gaat doen, is nog onduidelijk. Vorige week zei de fractievoorzitter Maarten Goudzwaard op te stappen als Baudet het referendum wint. De overige Statenleden in Friesland zijn terughoudender.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden