FVD: pogingen om referendum over Baudet te hacken
DEN HAAG (ANP) - Er zijn "meerdere hackpogingen gedaan" om het 'bindende referendum' over de positie van Forum voor Democratie-boegbeeld Thierry Baudet te beïnvloeden. Dat meldt de partij via Twitter. De berichten dat het referendum te hacken is en dat stemmers niet anoniem blijven, zijn "onjuist", stelt FVD. "De ledenraadpleging verloopt voorspoedig."
Het referendum is in zeer korte tijd georganiseerd, wat bij sommige leden twijfels over de veiligheid opriep. Deskundigen leggen op Twitter zwaktes in het referendumsysteem bloot. Zo zou de anonimiteit niet gewaarborgd worden en blijken onderdelen van het systeem zomaar zichtbaar die normaal gesproken niet bereikbaar zijn voor gebruikers zonder speciale rechten.
Het bedrijf BigPulse, dat de verkiezingssoftware levert, "monitort het verloop van de verkiezingen constant en zij borgen dan ook de veiligheid van deze verkiezing", aldus FVD. De hackpogingen zijn tot nu toe mislukt, zegt de partij. FVD doet aangifte van hackpogingen.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen is op dinsdag kort opgelaaid. Grote inzet van de brandweer heeft het "snel in de kiem kunnen smoren", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Door nabluswerkzaamheden is er tot in de avond geen treinverkeer mogelijk door het gebied.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 29-jarige Berkan D. uit Best veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 176 dagen voor illegale handel in jonge honden. De rechtbank stelde vast dat D. aan veertien mensen veelal zieke dwergkeeshondjes met vervalste hondenpaspoorten en vaccinatiestickers verkocht. Vier dieren overleden na de verkoop. Justitie had tweehonderd uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel is vanaf woensdag het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) van kracht. Donderdag volgen de overige provincies, meldt het instituut.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het goedkope Nederland Dal Vrij Trein-abonnement gaat voor veel reizigers binnenkort over in een regulier abonnement. Daarvoor waarschuwt de NS. De kosten zullen dan meer dan verdubbelen.
2 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - De blokkade van de N35 tussen het Overijsselse Nijverdal en Wierden van demonstrerende boeren is opgeheven. De weg is rond 13.00 uur weer vrij, ziet een ANP-verslaggever. Aanwezige agenten hebben niet ingegrepen, de boeren zijn uit eigen beweging vertrokken.
3 uur geledenENGELEN (ANP) - Vanaf donderdag mogen protestborden, vlaggen en spandoeken tegen en voor de opvang van vluchtelingen in Engelen alleen nog maar bij de beoogde opvanglocatie worden geplaatst. Dat heeft de gemeente Den Bosch, waar het dorp onder valt, dinsdag besloten. Teksten en symbolen die elders worden geplaatst, worden verwijderd.
3 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.
5 uur geleden