FVD: pogingen om referendum over Baudet te hacken
DEN HAAG (ANP) - Er zijn "meerdere hackpogingen gedaan" om het 'bindende referendum' over de positie van Forum voor Democratie-boegbeeld Thierry Baudet te beïnvloeden. Dat meldt de partij via Twitter. De berichten dat het referendum te hacken is en dat stemmers niet anoniem blijven, zijn "onjuist", stelt FVD. "De ledenraadpleging verloopt voorspoedig."
Het referendum is in zeer korte tijd georganiseerd, wat bij sommige leden twijfels over de veiligheid opriep. Deskundigen leggen op Twitter zwaktes in het referendumsysteem bloot. Zo zou de anonimiteit niet gewaarborgd worden en blijken onderdelen van het systeem zomaar zichtbaar die normaal gesproken niet bereikbaar zijn voor gebruikers zonder speciale rechten.
Het bedrijf BigPulse, dat de verkiezingssoftware levert, "monitort het verloop van de verkiezingen constant en zij borgen dan ook de veiligheid van deze verkiezing", aldus FVD. De hackpogingen zijn tot nu toe mislukt, zegt de partij. FVD doet aangifte van hackpogingen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
12 uur geleden