Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FVD-leider Baudet 'onthutst' over terugtreden Hiddema

FVD-leider Baudet 'onthutst' over terugtreden Hiddema

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet betreurt het besluit van oud-Kamerlid Theo Hiddema om zich terug te trekken als lijstduwer. Hiddema, voormalig rechterhand van Baudet, neemt afstand van de partij wegens de nieuwe koers van de voorman. "Zowel de reden die Theo opgeeft voor zijn besluit, als de wijze waarop hij dat naar buiten bracht, hebben me onthutst", schrijft Baudet hierover op de website van FVD.

"Ik voel niets dan respect en liefde voor hem als persoon", schrijft Baudet over de strafrechtadvocaat. Hiddema kan zich niet meer vinden in de standpunten die Baudet inneemt over de coronamaatregelen. Baudet keert zich tegen het beleid van het kabinet, zegt dat corona veel minder schadelijk is dan wordt beweerd, en trekt de effectiviteit van de coronavaccins in twijfel. Volgens Hiddema gaat Baudet hierin steeds verder, waardoor het voormalig Kamerlid zich niet meer in de koers van FVD kon vinden.

Baudet vindt dit niet te volgen. "Ons coronastandpunt is al maanden hetzelfde", zegt hij. Hij benadrukt dat Hiddema zelf ook uiterst kritisch is geweest op het kabinetsbeleid, toen de strafrechtadvocaat nog in de Kamer zat. "Dus van inhoudelijk verschil van inzicht is bij mijn beste weten echt geen sprake", zegt het FVD-boegbeeld. Toch zal Hiddema volgens Baudet "altijd verbonden blijven met de beginjaren van FVD. In onze gelederen zal hij altijd een warm thuis vinden."

Nachtelijk appje

De Forum-leider baalt ook van de manier waarop hij erachter kwam dat Hiddema van de lijst gaat, namelijk via een "nachtelijk appje en een vrijwel direct daaropvolgend bericht in de media". Via de NOS lekte een brief van Hiddema aan Baudet uit, waarin hij hard uithaalt naar "jouw nu beoogde campagne vanuit een welhaast religieuze gedrevenheid tegen het coronabeleid". Ook FVD-Kamerlid Wybren van Haga "die beweert dat Rutte mbv dit virus het land in een dwangstaat wil veranderen" krijgt ervan langs, net als de overige top 50 kandidaten op de lijst van FVD voor de Tweede Kamerverkiezingen van maart.

Hiddema stapte eind november uit het niets uit de Tweede Kamer. De voormalige vertrouweling van Baudet trok zich terug toen er in FVD een hoogoplopende ruzie was uitgebroken over de reactie van Baudet op antisemitisme bij de jongerentak van de partij. Sindsdien zijn tal van FVD-politici uit de partij gestapt.

Meer uit Binnenland

Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

3 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

6 uur geleden
Jetten neemt enkele dagen verlof op rond geboorte kind

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.

10 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

12 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

13 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

13 uur geleden