
FVD legt campagneactiviteiten komende dagen stil
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie legt na de aanval op lijsttrekker Thierry Baudet de komende dagen de campagneactiviteiten stil, laat de partij weten. Baudet heeft aan de aanval in Gent, waarbij hij hard op zijn hoofd werd geslagen met een paraplu, een lichte hersenschudding overgehouden.
De partijleider maakt het "naar omstandigheden goed". Tegen de dader is volgens de partij aangifte gedaan. "Samen met diverse experts beraden we ons de komende dagen op aanvullende veiligheidsmaatregelen." Baudet is al vaker bedreigd en zijn voordeur is een paar keer beklad.
De partij wil niet alleen de beveiliging "zwaar opschroeven" van Baudet, maar ook van de andere kandidaten op de eerste vijf plekken van de lijst die tevens momenteel al Kamerlid zijn. Het gaat hier om Freek Jansen, Gideon van Meijeren, Pepijn van Houwelingen en Ralf Dekker. Het hiervoor benodigde geld wil de partij ophalen bij haar leden.
FVD over houding politie
De Belgische politie nam naar mening van de partij een te passieve houding in bij het incident. "De pleger van deze laffe aanval kon Thierry ongestoord opwachten", schrijft het bestuur in een nieuwsbrief.
Toen Baudet donderdagavond een gebouw in de Belgische stad binnenging, werd hij op zijn hoofd geslagen. De dader is gepakt. Baudet was daar op verzoek van een conservatieve studentenvereniging om een lezing te geven. Die was eerder uitgesteld omdat het universiteitsbestuur verklaarde de veiligheid niet te kunnen waarborgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen PVV en VVD nemen er geen genoegen mee dat het kabinet de Nederlandse Loterij in overheidshanden wil houden. Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën, NSC) liet vorige week weten dat privatisering nu niet haalbaar is, een besluit dat volgens deze partijen "veel vragen" oproept.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken veroordeelt de schietpartij in de Amerikaanse hoofdstad Washington, waarbij twee Israëlische ambassademedewerkers zijn gedood. De NSC-bewindsman zegt geschokt te zijn door de aanval en hij steunt de Verenigde Staten in het onderzoek.
1 dag geledenBEIJING (ANP/RTR) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp heeft tegen zijn Chinese collega Wang Yi gezegd dat Nederland en de Europese Unie met China willen werken aan "de grote wereldwijde opgaven". De NSC-minister hoopt zijn bezoek te gebruiken om met China te praten over onder meer de klimaatopgave, de energietransitie en vrouwenrechten. Veldkamp zei ook dat premier Dick Schoof later dit jaar nog naar China wil.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) een politieke keuze om geen geld vrij te maken om te voldoen aan Europese normen voor de toegankelijkheid van scholen. In een debat zei ze dat daar geen geld voor is en op een vraag van Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA bevestigde Paul (VVD) dat ze wel middelen vrij kan maken, maar ervoor kiest dat niet te doen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) overweegt om de vrijstelling van de leerplicht in te trekken voor kinderen van wie de ouders vinden dat er geen scholen in de buurt zijn die bij hun levensopvatting passen. Nu het Openbaar Ministerie niet meer gaat handhaven op kinderen die zonder vrijstelling thuiszitten, denkt Paul aan het aanscherpen van de regels.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Fleur Agema is hard gebotst met de Tweede Kamer, omdat zij volgens de meeste partijen de "doorgeschoten commercialisering in de zorgsector" niet wil stoppen. Onder aanvoering van haar eigen partij PVV wil een meerderheid dat investeerders die uit zijn op snelle winsten worden verbannen uit de zorg. De Kamer heeft al meerdere moties aangenomen die het kabinet oproepen deze zogeheten private equity (PE) te verbieden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Compensatie voor woningcorporaties is voor NSC een "voorwaarde" om een huurbevriezing voor twee jaar te steunen. Dat heeft NSC-Kamerlid Merlien Welzijn gezegd in een debat over volkshuisvesting. Die compensatie moet er zo uitzien dat het doel blijft staan om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen, waarvan ongeveer een derde sociale huur, aldus Welzijn.
2 dagen geleden