Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FVD houdt ondanks slechte peilingen goede moed

FVD houdt ondanks slechte peilingen goede moed

EINDHOVEN (ANP) - De grote winnaar van de verkiezingen voor Provinciale Staten in 2019 was Forum voor Democratie (FVD). Nu staat de partij van Thierry Baudet in de peilingen op verlies. In Noord-Brabant, waar de partij in 2019 met negen zetels in één klap de grootste werd, maar daar nu nog maar één Forum-Statenlid telt, is FVD desondanks vol goede moed. Dat bleek op een campagnebijeenkomst in Eindhoven.

"Ik vertrouw peilingen niet meer zo", zei Johan Dessing, FVD-lijsttrekker voor de Eerste Kamer, na afloop van de bijeenkomst waar ruim vierhonderd mensen op af waren gekomen. "De peilingen zeggen nu dat we twee, drie zetels in de Eerste Kamer krijgen. Ik ga voor vijf zetels minimaal." De partij begon in mei 2019 met twaalf zetels in de Eerste Kamer en heeft er na afsplitsingen nog een over.

"Vijf zetels in de Eerste Kamer is een prachtig streven", zei ook Forum-leider Baudet na afloop. "Ons verhaal kan ontzettend veel mensen aanspreken."

Monsterzege

Na die monsterzege van vier jaar geleden is Forum langzaamaan geïmplodeerd. Naast afsplitsingen in de Tweede en Eerste Kamer, zijn ook veel Statenleden die in 2019 voor Forum begonnen inmiddels afgehaakt en vaak onder een andere politieke vlag verdergegaan, zoals JA21.

Naast de leegloop uit de Brabantse Forum-bankjes, is ook deelname aan Gedeputeerde Staten in Brabant niet vlekkeloos gelopen. Nadat het eerste college van GS klapte, werd een nieuw college gevormd van VVD, CDA, FVD en Lokaal Brabant. Na een jaar zegden VVD en CDA het vertrouwen op in Forum, die met twee gedeputeerden in het college zat. Een van hen, Eric de Bie, zit inmiddels weer in de Staten, maar voor Groep De Bie.

Op de Brabantse kandidatenlijst voor 15 maart staan vijftig kandidaten voor Forum, met Jozef Minkels als lijsttrekker. Hij denkt het tij voor zijn partij te kunnen keren met een "fantastische lijst", zei hij na afloop van de bijeenkomst.

Vol goede moed

Minkels, Dessing en Baudet zijn ondanks alle afsplitsingen van de afgelopen jaren vol goede moed dat de partij op 15 maart veel zetels zal halen. "We zien steeds meer dat ons verhaal mensen aanspreekt", zegt Dessing. "We zijn ook optimistisch omdat wij iets bouwen", vult Baudet aan. Hij doelt onder meer op de Forumschool in Almere.

In Brabant zet Forum zich, net zoals Forum landelijk, in op het weren van asielzoekers uit Nederland. Als dat niet gebeurt, kan er volgens Minkels geen einde worden gemaakt aan de woningcrisis. De partij erkent het stikstofprobleem niet. De woningbouw moet van het slot af en er kan volgens FVD geen sprake zijn van het onteigenen van boeren. "Dat is een een no-go."

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

15 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

16 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

16 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

20 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

20 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

22 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden