Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FVD hekelt Twitter dat uitspraak Baudet bestempelt als misleidend

FVD hekelt Twitter dat uitspraak Baudet bestempelt als misleidend

AMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie heeft het besluit van Twitter gehekeld om een tweet van Thierry Baudet als misleidend te bestempelen. "Als dat geen buitenlandse inmenging in de Nederlandse democratie is, wat dan wel?", laat de partij in een tweet weten.

Twitter heeft onder een bericht dat de lijsttrekker van Forum voor Democratie (FVD) zondag plaatste een waarschuwing gezet dat de tekst misleidend is. De tweet kan daardoor ook niet worden geretweet. Baudet zegt dat hij zich "absoluut" niet zal laten vaccineren, "omdat de bijwerkingen heftig zijn" en "het lange termijn-effect op immuunsysteem volstrekt onbekend is". Het platform heeft onder de tweet een link geplaatst naar een bericht waarin gezondheidsofficials vertellen waarom zij de Covid-19-vaccins als veilig beschouwen voor de meeste mensen.

FVD reageerde via het officiële account op het ingrijpen van Twitter. "Amerikaans #BigTech-bedrijf censureert Nederlandse partijleider een week voor de verkiezingen", schrijft de partij. "FVD wil een anti-censuurwet. Niet-strafbare uitingen op social media mogen niet worden gecensureerd."

Het is volgens journalisten van de Volkskrant en Nieuwsuur de eerste keer dat Twitter ingrijpt bij een tweet van een Nederlandse politicus. Het platform plaatste tijdens en in de nasleep van de Amerikaanse presidentsverkiezingen meerdere keren een waarschuwing bij tweets van voormalig president Donald Trump, onder meer over het coronavirus en over de uitslag van de verkiezingen.

Na de bestorming van het Capitool in Washington begin dit jaar legde Twitter Trumps privéaccount plat. Aanvankelijk schortte het techbedrijf de toegang op, daarna werd het geblokkeerd.

Meer uit Politiek

Kamer steunt besluit minister om licentie ON! in te trekken

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.

42 minuten geleden
Oekraïne krijgt F-16-munitie en nog eens 250 miljoen voor drones

DEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.

54 minuten geleden
Kamerleden willen meer actie om leesvaardigheid te verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.

2 uur geleden
Letschert wil licentie ON! intrekken en omroep uit publiek bestel

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de erkenning van aspirant-omroep Ongehoord Nederland in te trekken, meldt ON!-directeur Peter Vlemmix na met haar te hebben gesproken op het ministerie. RTL Nieuws, AD en De Telegraaf meldden eerder dinsdag al dat Letschert de eerste formele stap zet.

2 uur geleden
Publieke tribune Tweede Kamer ontruimd om schreeuwende bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen heeft tijdens het vragenuur de publieke tribune laten ontruimen, nadat de vergadering drie keer kort na elkaar was verstoord door schreeuwende bezoekers. Het ging om een pro-Palestijns protest dat is opgeëist door XR Justice Now!, onderdeel van Extinction Rebellion Nederland.

3 uur geleden
Ook BBB en 50PLUS steunen acties voor behoud sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden kunnen in hun verzet tegen de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid nog altijd rekenen op steun van BBB en 50PLUS. Dat hebben de partijleiders Henk Vermeer en Jan Struijs gezegd tijdens een protestactie in Den Haag. Ook PRO-leider Jesse Klaver en SP-voorman Jimmy Dijk spraken opnieuw steun uit.

3 uur geleden
Tielen: leesvaardigheid verbeteren is zaak van lange adem

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs) noemt het verbeteren van de leesvaardigheid van Nederlandse jongeren "een zaak van de lange adem". Ze reageert daarmee op de vaststelling dat 39 procent van de 15-jarigen niet goed genoeg kan lezen en laaggeletterd school dreigt te verlaten.

8 uur geleden