Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FVD- en ex-FVD-Statenleden willen blijven samenwerken

FVD- en ex-FVD-Statenleden willen blijven samenwerken

MAASTRICHT (ANP) - De zeven leden van de uiteengevallen Forum voor Democratie-fractie in de Limburgse Provinciale Staten hebben maandagavond onderling overleg gevoerd over hoe ze in de toekomst samen kunnen blijven werken. Vier fractieleden hebben hun lidmaatschap van FVD opgezegd, drie besloten lid te blijven. De zeven spraken uit onderling samen te willen werken, maar ze konden maandagavond nog niet op een rijtje krijgen hoe dat vorm moet krijgen.

Hierover een besluit nemen bleek volgens Simone Kerseboom, die fractievoorzitter blijft van FVD in de Limburgse Staten, niet eenvoudig. "Het is allemaal technisch best gecompliceerd en we laten het een paar dagen bezinken, zodat iedereen de tijd heeft om alles goed te overwegen", liet Kerseboom na afloop van het gesprek weten. Een vervolgafspraak is volgens haar nog niet gemaakt.

De Limburgse FVD viel vorige week in twee fracties uiteen: vier leden hebben genoeg van Thierry Baudet en stapten uit Forum, drie anderen bleven. Anderhalve week geleden hing de Limburgse FVD-gedeputeerde Ruud Burlet zijn lidmaatschap van de partij al aan de wilgen uit onvrede over de houding en het gedrag van Baudet.

De zeven Statenleden staan wel allemaal nog achter de rechtse uitgangspunten van Forum. Om die reden willen ze blijven samenwerken in de Staten.

Meer uit Binnenland

34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

1 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

2 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

2 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

5 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

5 uur geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

7 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

7 uur geleden