Funda: minder mensen wagen zich op woningmarkt
AMSTERDAM (ANP) - Minder mensen zijn in het slotkwartaal van 2021 actief op zoek geweest naar een huis op huizenverkoopsite Funda. De site zag het aantal zoekopdrachten en contactaanvragen met makelaars afnemen. Huizenzoekers die zich toch op de overspannen markt waagden, deden dat wel met iets meer vertrouwen. Al bleef dat vertrouwen relatief laag. Daarbij was de gebruikelijke dip in december groter dan in voorgaande jaren. Dat meldt Funda op basis van zijn eigen index.
Volgens Joost Dop, topman van Funda, lijkt er aan de koperskant naar de toekomst toe wel iets meer optimisme te ontstaan. "Maar relatief gezien blijft dat nog extreem laag. 92 procent van de consumenten vindt de huidige markt ongunstig voor het kopen van een woning." Volgens Dop is dat ook logisch gelet op de almaar stijgende huizenprijzen en de aanhoudende krapte op de woningmarkt. Dat de koopintentie wegzakt noemt Dop dan ook "niet vreemd". Hij noemt de stijging van het koopvertrouwen opmerkelijk.
Uit de index komt naar voren dat de markt voor kopers ongunstig blijft. Voor het verkopen van een huis zijn het wel goede tijden. Maar er zijn steeds meer consumenten die denken dat de markt om te verkopen over een halfjaar ongunstiger is. Ook denken consumenten dat de economische situatie over zes maanden minder gunstig zal zijn, aldus de index.
Meer uit Financieel
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
3 uur geleden