Funda: minder mensen wagen zich op woningmarkt
AMSTERDAM (ANP) - Minder mensen zijn in het slotkwartaal van 2021 actief op zoek geweest naar een huis op huizenverkoopsite Funda. De site zag het aantal zoekopdrachten en contactaanvragen met makelaars afnemen. Huizenzoekers die zich toch op de overspannen markt waagden, deden dat wel met iets meer vertrouwen. Al bleef dat vertrouwen relatief laag. Daarbij was de gebruikelijke dip in december groter dan in voorgaande jaren. Dat meldt Funda op basis van zijn eigen index.
Volgens Joost Dop, topman van Funda, lijkt er aan de koperskant naar de toekomst toe wel iets meer optimisme te ontstaan. "Maar relatief gezien blijft dat nog extreem laag. 92 procent van de consumenten vindt de huidige markt ongunstig voor het kopen van een woning." Volgens Dop is dat ook logisch gelet op de almaar stijgende huizenprijzen en de aanhoudende krapte op de woningmarkt. Dat de koopintentie wegzakt noemt Dop dan ook "niet vreemd". Hij noemt de stijging van het koopvertrouwen opmerkelijk.
Uit de index komt naar voren dat de markt voor kopers ongunstig blijft. Voor het verkopen van een huis zijn het wel goede tijden. Maar er zijn steeds meer consumenten die denken dat de markt om te verkopen over een halfjaar ongunstiger is. Ook denken consumenten dat de economische situatie over zes maanden minder gunstig zal zijn, aldus de index.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
14 uur geleden