Funda: huizenverkoper zwicht ondanks afkeer toch voor belegger
AMSTERDAM (ANP) - Veel mensen die hun huis willen verkopen, doen dat liever aan een particuliere koper dan aan beleggers die hun woning vervolgens zouden gaan verhuren. Maar als de vastgoedbeleggers echt beduidend meer geld bieden, dan zwichten velen toch. Dat heeft huizenverkoopwebsite Funda uitgezocht op basis van een enquête onder 1200 mensen.
De voorkeur voor particuliere kopers boven beleggers geldt voor driekwart van de ondervraagden die daadwerkelijk van plan zijn hun woning te verkopen. Verder komt naar voren dat meer dan de helft van de potentiële verkopers het belangrijk zouden vinden dat een koper zelf in de woning gaat wonen. Maar naarmate de plannen voor verkoop concreter worden, kiezen veel mensen toch voor het hoogste bod, weet Funda. Dan verdwijnen factoren als 'een goed gevoel hebben bij de koper' naar de achtergrond.
Circa een vijfde van alle respondenten, ook degenen zonder concrete verkoopintentie, gaf aan de woning nooit te zullen verkopen aan een belegger, ook niet als deze de hoogste prijs biedt. Maar ongeveer de helft van de woningbezitters zou toch zwichten bij een prijsverschil van 10.000 euro of minder. Als een belegger 50.000 euro meer biedt, geeft 67 procent aan toch overstag te gaan.
Beleggers op de woningmarkt houden er soms agressieve aankooppraktijken op na in de huidige woningmarkt, met rap stijgende huizenprijzen en een beperkt huizenaanbod. Denk bijvoorbeeld aan flyers die ze door de brievenbus doen en waarin ze zich voordoen als een particuliere huizenzoeker die interesse heeft in iemands huis. Volgens Funda zit de meerderheid van de huizenbezitters helemaal niet op zo'n briefje op de mat van beleggers te wachten. Toch zou ruim een tiende van de ondervraagden zich door zo'n toenaderingspoging wel laten motiveren tot verkoop van hun woning, aldus het onderzoek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.
2 uur geleden