Funda: huizenverkoper zwicht ondanks afkeer toch voor belegger
AMSTERDAM (ANP) - Veel mensen die hun huis willen verkopen, doen dat liever aan een particuliere koper dan aan beleggers die hun woning vervolgens zouden gaan verhuren. Maar als de vastgoedbeleggers echt beduidend meer geld bieden, dan zwichten velen toch. Dat heeft huizenverkoopwebsite Funda uitgezocht op basis van een enquête onder 1200 mensen.
De voorkeur voor particuliere kopers boven beleggers geldt voor driekwart van de ondervraagden die daadwerkelijk van plan zijn hun woning te verkopen. Verder komt naar voren dat meer dan de helft van de potentiële verkopers het belangrijk zouden vinden dat een koper zelf in de woning gaat wonen. Maar naarmate de plannen voor verkoop concreter worden, kiezen veel mensen toch voor het hoogste bod, weet Funda. Dan verdwijnen factoren als 'een goed gevoel hebben bij de koper' naar de achtergrond.
Circa een vijfde van alle respondenten, ook degenen zonder concrete verkoopintentie, gaf aan de woning nooit te zullen verkopen aan een belegger, ook niet als deze de hoogste prijs biedt. Maar ongeveer de helft van de woningbezitters zou toch zwichten bij een prijsverschil van 10.000 euro of minder. Als een belegger 50.000 euro meer biedt, geeft 67 procent aan toch overstag te gaan.
Beleggers op de woningmarkt houden er soms agressieve aankooppraktijken op na in de huidige woningmarkt, met rap stijgende huizenprijzen en een beperkt huizenaanbod. Denk bijvoorbeeld aan flyers die ze door de brievenbus doen en waarin ze zich voordoen als een particuliere huizenzoeker die interesse heeft in iemands huis. Volgens Funda zit de meerderheid van de huizenbezitters helemaal niet op zo'n briefje op de mat van beleggers te wachten. Toch zou ruim een tiende van de ondervraagden zich door zo'n toenaderingspoging wel laten motiveren tot verkoop van hun woning, aldus het onderzoek.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
7 uur geleden