Fulham wint van Brentford en is na jaar terug in Premier League
LONDEN (ANP) - Fulham keert na een jaar terug in de Premier League. De club won de promotiewedstrijd tegen Brentford met 2-1, met dank aan twee treffers in de verlenging van Joe Bryan.
Beide ploegen kwamen in de reguliere speeltijd niet tot scoren. Bryan trof doel in de 105e en 117e minuut. Henrik Dalsgaard kon het duel met een treffer in de 124e minuut niet meer spannend maken.
Brentford speelde in 1947 voor het laatst op het hoogste niveau van Engeland. De Nederlandse voetballer Halil Dervisoglu mocht vlak na de 1-0 invallen bij de verliezende ploeg.
Behalve sportief succes stonden er voor beide clubs uit het westen van Londen ook grote financiële belangen op het spel in een leeg Wembley. Promotie naar de Premier League is goed voor minimaal 180 miljoen euro, met dank aan de forse tv-gelden in de hoogste klasse van het Engelse profvoetbal.
Eerder promoveerden Leeds United en West Bromwich Albion al naar het hoogste niveau. Norwich City, Watford en Bournemouth degradeerden het afgelopen seizoen uit de Premier League.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
57 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
2 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
16 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
22 uur geleden