Fulham-speler Mitrovic acht duels geschorst na belagen arbiter
LONDEN (ANP) - Fulham-aanvaller Aleksandar Mitrovic heeft voor zijn uitbarsting en rode kaart in de wedstrijd tegen Manchester United in de FA Cup een schorsing van acht wedstrijden gekregen. De Engelse voetbalbond FA gaf de Serviër die straf voor het belagen van de scheidsrechter Chris Kavanagh.
Mitrovic ging met nog zo'n 20 minuten te spelen door het lint, nadat de scheidsrechter op aandringen van de VAR had besloten om Manchester United een strafschop toe te kennen. Hij gaf Kavanagh een duw en kreeg rood. Ook Willian, die hands had gemaakt, en coach Marco Silva werden weggestuurd. Het Manchester van coach Erik ten Hag won de wedstrijd op Old Trafford uiteindelijk met 3-1.
De FA gaf Mitrovic ook een boete van 86.000 euro. Silva kreeg een boete van 46.000 euro en Fulham zelf moest ook nog eens een boete van dezelfde hoogte betalen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
49 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden