Fuglsang als kopman van Astana naar Gold Race
VALKENBURG (ANP) - De Deen Jakob Fuglsang is de kopman van wielerploeg Astana in de Amstel Gold Race en de daaropvolgende Ardenner klassiekers Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Fuglsang komt naar Nederland en België om zijn prestatie van 2019 te herhalen. Toen stond hij in alle drie koersen op het podium, in Luik op de hoogste trede.
"Zoals iedereen weet zijn de Ardenner klassiekers hoogtepunten in mijn seizoen en behoren ze ook tot mijn favoriete koersen. Deze wedstrijden liggen me, vooral de Amstel Gold Race in de vorm waarin hij dit jaar wordt verreden. Ik ben goed uit de Ronde van Baskenland gekomen", vertelde Fuglsang, die in Limburg zondag een gesloten parcours aantreft dat herinneringen oproept aan het WK van 2012 in Valkenburg. Vanwege de coronamaatregelen worden er rondes gereden over een parcours van ongeveer 17 kilometer, zoals dat bij een wereldtitelstrijd gebruikelijk is.
Fuglsang zegt te geloven in de kracht van de ploeg waarmee hij de drie wedstrijden zal rijden. Zijn helpers zijn de Spanjaarden Alex Aranburu en Omar Fraile, de Italiaan Samuele Battistella, de Zuid-Afrikaan Stefan De Bod, de Canadees Hugo Houle en de Kazach Alexej Loetsenko.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
23 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
1 dag geleden