Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FTX-oprichter ook verdacht van omkoping Chinese beambten

FTX-oprichter ook verdacht van omkoping Chinese beambten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De van fraude verdachte oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, heeft er nog een aanklacht bij gekregen. Openbaar aanklagers in New York betichten hem er nu ook van Chinese overheidsfunctionarissen te hebben omgekocht.

Bankman-Fried wordt ervan verdacht fraude te hebben gepleegd bij FTX, door klantentegoeden door te sluizen naar investeringsfonds Alameda Research. FTX en Alameda Research gingen vorig jaar failliet, waarna de oprichter werd gearresteerd in de Bahama's.

Amerikaanse aanklagers stellen nu dat Bankman-Fried in 2021 Chinese beambten heeft omgekocht om rekeningen van Alameda vrij te geven die zij eerder hadden bevroren. De FTX-oprichter zou opdracht hebben gegeven om omgerekend 40 miljoen dollar te betalen aan een of meerdere medewerkers van de Chinese overheid. Daarmee zou hij een Amerikaanse wet tegen corruptie in het buitenland hebben overtreden.

Pogingen tot omkoping

Volgens de aanklagers deden Bankman-Fried en medeplichtigen meerdere mislukte pogingen tot omkoping om weer bij die rekeningen te kunnen. Uiteindelijk zou op aandringen van Bankman-Fried cryptogeld van Alameda's hoofdrekening naar een privéaccount voor digitale munten zijn gegaan. Vlak daarna werden de bevroren rekeningen vrijgegeven.

Bankman-Fried ontkende eerder schuldig te zijn aan het doorsluizen van klanttegoeden bij FTX. Maar drie voormalige zakenpartners hebben wel schuld bekend en werken nu mee met het onderzoek van justitie in de Verenigde Staten. Bankman-Fried wordt er ook van verdacht regels voor de financiering van politieke campagnes te hebben overtreden.

De voormalige FTX-baas is op borgtocht vrij. De voorwaarden daarvoor zijn wel strenger geworden. Zo mag hij voortaan alleen maar met een aangepaste laptop werken waarop de toegang tot internet beperkt is. Slechts een aantal vooraf goedgekeurde websites zijn daarmee bereikbaar. Een technisch adviseur houdt toezicht op het surfgedrag van Bankman-Fried. Ook staat er steevast een bewaker voor zijn deur die in de gaten houdt welke elektronica bezoekers meenemen.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

2 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

2 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

2 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

2 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

6 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

6 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

7 uur geleden