FTX-oprichter Bankman-Fried noemt faillissementsaanvraag een fout
NEW YORK (ANP/RTR) - De oprichter van de omgevallen cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, zegt spijt te hebben van zijn beslissing om het faillissement voor het bedrijf aan te vragen. Hij uitte in een door de Amerikaanse nieuws- en opiniewebsite Vox gepubliceerd interview kritiek op de toezichthouders. Later zei Bankman-Fried dat bepaalde uitlatingen niet bedoeld waren voor publicatie.
FTX, dat vorige week faillissement aanvroeg, heeft vijf nieuwe onafhankelijke bestuurders benoemd bij elk van zijn belangrijkste gelieerde bedrijven. De vijf nieuwe bestuurders en de nieuw benoemde topman John J. Ray moeten FTX door het faillissementsproces loodsen.
In het interview zei Bankman-Fried dat degenen die verantwoordelijk zijn voor FTX's faillissementsproces "uit schaamte proberen alles tot de grond toe af te branden". Hij stelde verder dat hij twee weken de tijd heeft om 8 miljard dollar op te halen om het bedrijf te redden. "Dat is eigenlijk het enige dat telt voor de rest van mijn leven", zei hij. Zijn grootste fout was de zogenoemde Chapter 11-faillissementsprocedure. Als hij dat niet had gedaan, zouden de geldopnames volgens hem binnen een maand worden heropend, waarbij het klantenbestand intact zou zijn gebleven.
Rol toezichthouders
Toezichthouders maken alles erger, voegde hij toe. "Ze beschermen klanten helemaal niet," zei Bankman-Fried. Nadat Vox het interview had gepubliceerd, zei Bankman-Fried dat sommige van zijn uitspraken "ondoordacht of overdreven sterk" waren. Hij had zich afgereageerd over iets dat niet bedoeld was om openbaar te worden.
Een Vox-woordvoerder zei dat alle communicatie met Vox-verslaggevers on-the-record was, tenzij de geïnterviewde en de verslaggever over bepaalde onderwerpen anders hadden afgesproken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
16 uur geleden