FTX-divisie LedgerX in etalage als onderdeel van herstructurering
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Derivatenbeurs LedgerX, een van de weinige gezonde onderdelen van het afgebrokkelde crytpo-imperium FTX van oprichter Sam Bankman-Fried, staat te koop. De eenheid wordt beschouwd als een van de belangrijkste divisies van het failliete FTX. Het bedrijf staat ook geregistreerd bij de Amerikaanse Commodity Futures Trading Commission (CFTC)
Verschillende cryptobedrijven als Blockchain.com en Gemini zouden interesse hebben in de overname, meldden ingewijden rond het verkoopproces. De nieuwe baas van FTX, die het faillissement afwikkelt. is naarstig op zoek naar geld om daarmee schuldeisers te kunnen afbetalen. Het is niet duidelijk hoeveel LedgerX kan opbrengen. Half november had het onderdeel ruim 300 miljoen dollar in kas.
Naast Blockchain.com en Gemini, hebben crypto-uitwisseling Bitpanda en handelsplatform Kalshi, dat ook geregistreerd is bij de CFTC en al gebruik maakte van diensten van LedgerX, interesse getoond. Volgens de bronnen zijn er nog wel een reeks andere gegadigden.
Neergang
Nadat FTX LedgerX vorig jaar kocht, heeft het onderdeel vooral ingezet op het krijgen van goedkeuring van autoriteiten voor een controversieel plan om crypto-derivatenhandel zonder tussenpersonen te clearen. Het bedrijf trok zijn aanvraag bij de CFTC in toen FTX faillissement aanvroeg.
De neergang van FTX begon toen het bedrijf niet meer over genoeg geld beschikte om klanten terug te kunnen betalen. Dat hing samen met het overmaken van 10 miljard dollar van klantentegoeden van de cryptobeurs aan investeerder Alameda. Het faillissement van FTX wordt inmiddels van alle kanten onderzocht. In het kielzog van FTX zijn ook andere cryptobedrijven in de problemen gekomen.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiƫle markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV klaagt dat HEMA bepaalde afspraken uit de oude HEMA-cao niet meer toepast sinds de keten in 2023 is overgestapt naar de cao Retail Non-Food. Volgens de bond mag dat niet en zou de overgang naar een andere cao geen vrijbrief zijn om arbeidsvoorwaarden te verslechteren.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn donderdag tot een voorlopig akkoord gekomen over veranderingen binnen de AI-verordening. Ze bereikten onder meer overeenstemming over een verbod op AI-toepassingen die zonder toestemming seksueel expliciete beelden creƫren.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
6 uur geleden