FT: Zwitserse noodmaatregelen voor versnelde overname Credit Suisse
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse regering wil met noodmaatregelen een versnelde overname van het geplaagde Credit Suisse door concurrent UBS mogelijk maken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
Onder Zwitserse regelgeving moet UBS normaal gesproken zijn aandeelhouders zes weken de tijd geven om zich over de overname te buigen. Met de noodmaatregelen wordt die consultatieperiode overgeslagen, al worden de exacte details nog uitgewerkt.
Op de aandelenbeurzen is grote onrust ontstaan rond Credit Suisse na het omvallen van verschillende regionale banken in de Verenigde Staten. De Zwitserse centrale bank heeft al miljarden aan steun toegezegd aan de bank.
Oplossing
Zaterdagavond zijn de Zwitserse autoriteiten en de twee Zwitserse banken naar verluidt naarstig op zoek naar een oplossing. Vermoedelijk zullen de onderhandelingen ook zondag nog doorgaan. Geen van de betrokken partijen wil reageren. Volgens de Financial Times wordt UBS, de grootste bank van Zwitserland, door de centrale bank en toezichthouder Finma als enige optie gezien om Credit Suisse over te nemen. Als de twee banken fuseren, gaan mogelijk 10.000 banen verloren, meldt een ingewijde aan persbureau Reuters.
UBS, dat wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, zou vooral moeite hebben met de overname van de investeringsbank van Credit Suisse, die eerder voor schandalen en verliezen heeft gezorgd. UBS eist volgens ingewijden dan ook garanties van de Zwitserse overheid tegen bepaalde risico’s. Volgens Reuters wordt gesproken over een bedrag van 6 miljard dollar (ruim 5,5 miljard euro). Dat bedrag kan gedurende de onderhandelingen nog wijzigen.
Verder zouden volgens bronnen ook Deutsche Bank en BlackRock interesse hebben om Credit Suisse geheel of gedeeltelijk over te nemen. De Amerikaanse vermogensbeheerder ontkent echter belangstelling te hebben. Deutsche Bank heeft niet gereageerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
1 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
3 uur geleden