Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Zwitserse noodmaatregelen voor versnelde overname Credit Suisse

FT: Zwitserse noodmaatregelen voor versnelde overname Credit Suisse

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse regering wil met noodmaatregelen een versnelde overname van het geplaagde Credit Suisse door concurrent UBS mogelijk maken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

Onder Zwitserse regelgeving moet UBS normaal gesproken zijn aandeelhouders zes weken de tijd geven om zich over de overname te buigen. Met de noodmaatregelen wordt die consultatieperiode overgeslagen, al worden de exacte details nog uitgewerkt.

Op de aandelenbeurzen is grote onrust ontstaan rond Credit Suisse na het omvallen van verschillende regionale banken in de Verenigde Staten. De Zwitserse centrale bank heeft al miljarden aan steun toegezegd aan de bank.

Oplossing

Zaterdagavond zijn de Zwitserse autoriteiten en de twee Zwitserse banken naar verluidt naarstig op zoek naar een oplossing. Vermoedelijk zullen de onderhandelingen ook zondag nog doorgaan. Geen van de betrokken partijen wil reageren. Volgens de Financial Times wordt UBS, de grootste bank van Zwitserland, door de centrale bank en toezichthouder Finma als enige optie gezien om Credit Suisse over te nemen. Als de twee banken fuseren, gaan mogelijk 10.000 banen verloren, meldt een ingewijde aan persbureau Reuters.

UBS, dat wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, zou vooral moeite hebben met de overname van de investeringsbank van Credit Suisse, die eerder voor schandalen en verliezen heeft gezorgd. UBS eist volgens ingewijden dan ook garanties van de Zwitserse overheid tegen bepaalde risico’s. Volgens Reuters wordt gesproken over een bedrag van 6 miljard dollar (ruim 5,5 miljard euro). Dat bedrag kan gedurende de onderhandelingen nog wijzigen.

Verder zouden volgens bronnen ook Deutsche Bank en BlackRock interesse hebben om Credit Suisse geheel of gedeeltelijk over te nemen. De Amerikaanse vermogensbeheerder ontkent echter belangstelling te hebben. Deutsche Bank heeft niet gereageerd.

Meer uit Financieel

China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

46 minuten geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

47 minuten geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

1 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

2 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

3 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

4 uur geleden