FT: Zalando naar rechter om Europese wet tegen grote techbedrijven
LONDEN (ANP) - Kleding- en cosmeticawebshop Zalando klaagt de Europese Commissie aan vanwege een nieuwe Europese wet om grote techbedrijven aan te pakken. De Duitse onderneming vindt het onterecht dat zij wordt bestempeld als een "zeer groot platform", schrijft zakenkrant Financial Times. Zalando heeft de klacht ingediend bij het Hof van Justitie van de Europese Unie in Luxemburg.
Er was juridische actie verwacht tegen de Digital Services Act, de wet die grote bedrijven als Google-moeder Alphabet, Amazon, Apple en Facebook-moeder Meta Platforms aanpakt. Maar de verwachting was dat die van een van de grote Amerikaanse bedrijven zou komen.
Zalando-topman Robert Gentz staat achter de Europese wet tegen grote techbedrijven. "Maar we zijn verbaasd dat wij samen met achttien andere bedrijven als zeer groot platform zijn aangemerkt. We zijn het enige Europese bedrijf op de lijst."
Methodologie niet goed toegepast
De Digital Services Act gaat op 25 augustus gelden. Grote bedrijven moeten volgens die wet meer doen om online haatberichten en desinformatie aan te pakken. Ook tegen nepartikelen moeten ze harder optreden. Onder meer TikTok en Twitter staan ook op de lijst van negentien bedrijven. "We willen niet geassocieerd worden met deze categorie bedrijven", zegt Gentz. "Er wordt over hen gepraat omdat ze zich niet aan de regels houden. Dit is slecht voor ons merk."
Zalando claimt dat de methodologie van de Europese Commissie niet goed is toegepast. Er zijn dan wel maandelijks meer dan 83 miljoen bezoekers op de Zalando-website, maar minder dan 31 miljoen daarvan zijn geneigd iets te kopen van andere partijen die hun waren verkopen via het platform van Zalando. Dat ligt onder de grens van 45 miljoen die de commissie opstelde. "Alle andere sites zijn aangewezen op basis van het aantal gebruikers, maar wij zijn aangewezen op aantal bezoekers", claimt Gentz. "Dat is oneerlijk."
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
47 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.
2 uur geleden