FT: VS oefenen diplomatieke druk uit om Andrew Tate te helpen
WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Amerikaanse regering van Donald Trump oefent diplomatieke druk uit op Roemenië om de omstreden influencer Andrew Tate te helpen, bericht de Financial Times. De zakenkrant schrijft dat de VS willen dat reisbeperkingen worden opgeheven tegen Tate en zijn broer Tristan. Zij hebben zowel de Britse als de Amerikaanse nationaliteit.
Amerikaanse functionarissen begonnen vorige week over de zaak van Tate in een telefoongesprek met de Roemeense regering. Later kaartte ook de speciale gezant van Donald Trump de kwestie aan op de internationale veiligheidsconferentie in München. Daar sprak Richard Grenell volgens bronnen van de krant met de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken.
Tate kreeg de afgelopen jaren in Roemenië te maken met vervolging voor allerlei strafbare feiten, zoals mensenhandel, seksueel wangedrag en het runnen van een criminele organisatie. De internetpersoonlijkheid moet zich regelmatig bij de politie melden en mag Roemenië niet verlaten. Een bron van de krant zegt dat door de VS nu een verzoek is ingediend om de paspoorten van de broers terug te geven.
Tate heeft veel volgers op sociale media en geniet binnen rechtse kringen grote naamsbekendheid. Hij profileert zich als aanhanger van de Amerikaanse president Donald Trump en zorgt voor ophef met zijn vrouwonvriendelijke uitspraken. "Feminisme is een leugen en vrouwen hebben geen macht zonder mannen", schreef hij eind december in een bericht over de onderdrukking van vrouwen in Afghanistan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
1 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
2 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
5 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
6 uur geleden