FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen
WASHINGTON (ANP) - Donald Trumps team heeft tegen Europese functionarissen gezegd dat de aanstaande Amerikaanse president de NAVO-norm wil verhogen, schrijft de krant Financial Times (FT). Landen moeten dan mogelijk tot 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie besteden. Trump zou bovendien Oekraïne militair willen blijven steunen.
Twee ingewijden melden aan FT dat Trump de norm naar 5 procent wil, een ander zegt dat Trump ook genoegen neemt met 3,5 procent. De Amerikaan heeft herhaaldelijk kritiek geuit op NAVO-landen die de bestaande afspraak over de defensie-uitgaven niet nakomen. Dat zijn 9 van de 32 lidstaten. Trump heeft al gezegd dat de Verenigde Staten deze landen niet verdedigen als ze niet minstens 2 procent van hun bbp uitgeven aan defensie.
De aanstaande president heeft ook gedreigd te stoppen met de militaire steun aan Oekraïne. Drie ingewijden zeggen dat Trump die steun als president wil laten doorgaan. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste partner van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
44 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
16 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
16 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
19 uur geleden