Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen

FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trumps team heeft tegen Europese functionarissen gezegd dat de aanstaande Amerikaanse president de NAVO-norm wil verhogen, schrijft de krant Financial Times (FT). Landen moeten dan mogelijk tot 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie besteden. Trump zou bovendien Oekraïne militair willen blijven steunen.

Twee ingewijden melden aan FT dat Trump de norm naar 5 procent wil, een ander zegt dat Trump ook genoegen neemt met 3,5 procent. De Amerikaan heeft herhaaldelijk kritiek geuit op NAVO-landen die de bestaande afspraak over de defensie-uitgaven niet nakomen. Dat zijn 9 van de 32 lidstaten. Trump heeft al gezegd dat de Verenigde Staten deze landen niet verdedigen als ze niet minstens 2 procent van hun bbp uitgeven aan defensie.

De aanstaande president heeft ook gedreigd te stoppen met de militaire steun aan Oekraïne. Drie ingewijden zeggen dat Trump die steun als president wil laten doorgaan. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste partner van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

1 uur geleden
Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

2 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

6 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

7 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

10 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

10 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

10 uur geleden