Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen

FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trumps team heeft tegen Europese functionarissen gezegd dat de aanstaande Amerikaanse president de NAVO-norm wil verhogen, schrijft de krant Financial Times (FT). Landen moeten dan mogelijk tot 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie besteden. Trump zou bovendien Oekraïne militair willen blijven steunen.

Twee ingewijden melden aan FT dat Trump de norm naar 5 procent wil, een ander zegt dat Trump ook genoegen neemt met 3,5 procent. De Amerikaan heeft herhaaldelijk kritiek geuit op NAVO-landen die de bestaande afspraak over de defensie-uitgaven niet nakomen. Dat zijn 9 van de 32 lidstaten. Trump heeft al gezegd dat de Verenigde Staten deze landen niet verdedigen als ze niet minstens 2 procent van hun bbp uitgeven aan defensie.

De aanstaande president heeft ook gedreigd te stoppen met de militaire steun aan Oekraïne. Drie ingewijden zeggen dat Trump die steun als president wil laten doorgaan. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste partner van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

1 minuut geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

34 minuten geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

1 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

1 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

2 uur geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Minister: Iran niet op zoek naar oorlog, maar er wel op voorbereid

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.

3 uur geleden