FT: Trump wil hogere NAVO-norm en Oekraïne militair steunen
WASHINGTON (ANP) - Donald Trumps team heeft tegen Europese functionarissen gezegd dat de aanstaande Amerikaanse president de NAVO-norm wil verhogen, schrijft de krant Financial Times (FT). Landen moeten dan mogelijk tot 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie besteden. Trump zou bovendien Oekraïne militair willen blijven steunen.
Twee ingewijden melden aan FT dat Trump de norm naar 5 procent wil, een ander zegt dat Trump ook genoegen neemt met 3,5 procent. De Amerikaan heeft herhaaldelijk kritiek geuit op NAVO-landen die de bestaande afspraak over de defensie-uitgaven niet nakomen. Dat zijn 9 van de 32 lidstaten. Trump heeft al gezegd dat de Verenigde Staten deze landen niet verdedigen als ze niet minstens 2 procent van hun bbp uitgeven aan defensie.
De aanstaande president heeft ook gedreigd te stoppen met de militaire steun aan Oekraïne. Drie ingewijden zeggen dat Trump die steun als president wil laten doorgaan. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste partner van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
17 minuten geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
51 minuten geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
52 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
12 uur geleden