FT: TikTok-eigenaar wil naar beurs Hongkong
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - TikTok-eigenaar ByteDance is van plan volgend jaar naar de beurs in Hongkong te gaan. Zelfs nu de Chinese autoriteiten steeds harder optreden tegen technologiebedrijven uit het eigen het land, schrijft de Britse zakenkrant Financial Times.
De beursnotering zou ofwel volgend kwartaal ofwel begin 2022 kunnen plaatsvinden, aldus de krant op basis van bronnen. Het Chinese bedrijf zelf weigerde commentaar. De Chinese krant 21st Century Business Herald meldde op zijn beurt dat ByteDance het bericht over het afstoffen van zijn beursplannen als "onwaar" bestempelde.
De beursplannen van ByteDance werden eerder opgeschort, naar verluidt vanwege vraagtekens die werden gezet bij de beveiliging van gegevens. Het technologiebedrijf zou daarbij moeite hebben gehad om aan de eisen van zowel China als de Verenigde Staten voor een beursgang te voldoen. Maar volgens FT heeft Bytedance gewerkt aan een oplossing. Het bedrijf doorloopt nu het beoordelingsproces en heeft daarvoor documenten ingediend bij de Chinese autoriteiten. Na de zomer worden de definitieve richtlijnen van ByteDance verwacht.
Hervormingen
Het bericht over de hernieuwde beursplannen van ByteDance komen op een gespannen moment voor Chinese technologiebedrijven. Vorige maand lanceerde president Xi Jinping ingrijpende hervormingen van de regelgeving gericht op de technologiesector. Dat leidde tot een verkoopgolf op de beurzen waarbij op een gegeven moment 1,5 biljoen dollar aan beurswaarde van Chinese bedrijven werd weggevaagd.
China pakt de laatste tijd techbedrijven op allerlei manieren aan. Zo moeten de bedrijven aan meer regels voldoen om leningen aan te kunnen bieden en legt China beursgangen in de Verenigde Staten aan banden. Ook ging Peking achter de bijlesindustrie aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde zal op 7 februari haar taken neerleggen. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.
45 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.
51 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse bedrijf achter het wereldberoemde poesje Hello Kitty heeft donderdag excuses aangeboden en de commerciële samenwerking met een Japanse tv-spionageserie beëindigd. Chinese staatsmedia veroordeelden de serie vanwege de vermeende "bewuste verdachtmakingen" aan het adres van China. Het bedrijf Sanrio bracht speciale merchandise uit waarin zijn bekende personages, zoals Hello Kitty, waren afgebeeld in de stijl van de spionageserie Vivant. Sanrio heeft de samenwerking met de serie nu stopgezet.
54 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.
1 uur geleden