FT: Thames Water kan lening ING niet op tijd terugbetalen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het grootste waterbedrijf van het Verenigd Koninkrijk kan zijn leningen aan onder meer ING niet op tijd terugbetalen, melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times. Het moederbedrijf van het noodlijdende waterbedrijf Thames Water moet voor het einde van deze maand 190 miljoen pond (bijna 221,5 miljoen euro) aan leningen terugbetalen.
Een van de bronnen noemt ING als een van de financierders die geld moet terugkrijgen van moederbedrijf Kemble Water. Het is niet bekend hoeveel geld Kemble schuldig is aan aan de bank uit Nederland. ING wilde tegenover persbureau Bloomberg en het ANP niks zeggen over de lening.
De geldverstrekkers zouden weigeren om de terugbetaling uit te stellen. Dat willen ze pas doen als Thames Water meer geld krijgt. Maar aandeelhouders besloten vorige week om geen kapitaalinjectie te geven van 500 miljoen pond, bijna 583 miljoen euro. Daardoor zou Kemble de leningen niet voor het einde van de maand kunnen terugbetalen.
Afgelopen zomer werd bekend dat Thames Water een grote schuldenlast van zeker 13 miljard pond had. Het bedrijf werd gered na een investering van 750 miljoen pond. Thames Water kreeg in juli een boete van meer dan 3 miljoen pond voor het illegaal lozen van rioolwater. Ook meldde de toezichthouder in september dat verschillende waterbedrijven, waaronder Thames Water, hun klanten 114 miljoen pond moeten terugbetalen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
5 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
7 uur geleden