Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: personeel Deutsche Bank overtrad regels bij dividendfraude

FT: personeel Deutsche Bank overtrad regels bij dividendfraude

FRANKFURT (ANP) - Het personeel van Deutsche Bank heeft de wettelijke regels en het eigen beleid van de bank overtreden door klanten in staat te stellen belastingfraude te plegen met dividendhandel. Dat meldt de Britse zakenkrant FT op basis van een intern onderzoek van de grootste bank van Duitsland naar zijn eigen rol in een van Europa's grootste belastingschandalen.

Openbaar aanklagers in Keulen onderzoeken meer dan zeventig huidige en voormalige werknemers van Deutsche Bank in verband met het schandaal, dat in 2011 werd ontdekt nadat een klokkenluider zich had gemeld bij het Duitse gerecht.

In totaal onderzoekt justitie 1500 personen in de fraudezaak, waarbij miljarden aan dividendbelastingen zijn onttrokken aan de Europese staatskassen via een netwerk van banken, aandelenhandelaren en advocaten. Die verkochten aandelen rond de dividenddatum waarbij zowel door de koper als verkoper dividendbelasting werd teruggevraagd van de belastingdienst. In Duitsland alleen al zou de fraude sinds de eeuwwisseling de staatskas bijna 32 miljard euro hebben gekost.

ABN AMRO

In 2012 werd deze CumEx-handel in Duitsland verboden en in 2021 verklaarde het Duitse gerechtshof dat deze transacties altijd frauduleus zijn geweest. Ook andere banken en financiële dienstverleners worden onder de loep genomen in deze fraudezaak. Het onderzoek kwam in juli in een versnelling door de arrestatie van een voormalig bankier van ABN AMRO in Mallorca, die als een van de sleutelfiguren in de fraudezaak wordt gezien.

Het interne onderzoek van Deutsche Bank is gedeeld met justitie. Het vormt een belangrijk onderdeel van het strafrechtelijk onderzoek tegen de medewerkers van de bank.

Gebrek aan controles

Een van de tekortkomingen die in het rapport worden vermeld, was een gebrek aan controles die ervoor moesten zorgen dat bankiers zich daadwerkelijk zouden houden aan het interne beleid van Deutsche Bank. De bank zou ook bewust klanten hebben geaccepteerd die duidelijk gespecialiseerd waren in CumEx-handel. Daarnaast leverde Deutsche Bank ook aandelen die werden gebruikt in de transacties.

Deutsche Bank verklaarde tegen de FT dat het "geen CumEx-transacties voor eigen rekeningen heeft uitgevoerd", maar erkende wel betrokken te zijn geweest bij deze transacties en de financiering daarvan voor klanten. De bank verdiende miljoenen euro's aan vergoedingen voor zijn diensten. "Vandaag de dag werpt Deutsche Bank een zeer kritische blik op deze financieringsactiviteiten en werken we mee aan de onderzoeken van de autoriteiten naar deze transacties", aldus de bank.

Meer uit Financieel

Mercedes somberder over jaaromzet door zwakke vraag uit China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.

8 minuten geleden
Taiwan houdt Nvidia-medewerker aan om chipsmokkel naar China

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwanese aanklagers hebben een medewerker van Nvidia aangehouden als onderdeel van een onderzoek naar de vermeende smokkel van AI-chips naar China, meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Lokale rechercheurs doorzochten volgens de ingewijden op 24 juli de woning van de medewerker en zijn bureau op het kantoor van Nvidia in Taipei.

11 minuten geleden
Frankrijk en Spanje komen met financiële steun na natuurbranden

MADRID/BORDEAUX (ANP/BLOOMBERG) - In Frankrijk en Spanje is financiële steun vanuit de overheid op komst om burgers en bedrijven te helpen bij de gevolgen van de verwoestende natuurbranden. De Spaanse regering roept de getroffen regio's dinsdag uit tot 'noodgebieden', wat financiële steun makkelijker maakt. De regionale overheid in Madrid had maandag al een eerste pakket aangekondigd van 30 miljoen euro voor tijdelijke huisvesting en herstelwerkzaamheden voor lokale getroffenen.

17 minuten geleden
Chipfondsen op aandelenbeurzen Seoul en Tokio hard omlaag

TOKIO/SEOUL (ANP) - De chipfondsen op de aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen dinsdag hard omlaag in navolging van de forse koersverliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Die verliezen werden vooral veroorzaakt door zorgen over toenemende concurrentie bij de productie van geavanceerde chipmachines en chips vanuit China.

50 minuten geleden
Brazilië stapt naar WTO om importtarieven VS

SÃO ⁠PAULO (ANP/RTR) - ⁠Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.

1 uur geleden
FAA: inspectie nodig van stoelen in Boeings 737 MAX

SEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.

4 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

7 uur geleden