FT: Orbán heeft dinsdag ontmoeting met Zelensky
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán bezoekt dinsdag Kyiv, waar hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet. Dat meldt de Financial Times.
Het bezoek van Orbán, een uitgesproken criticus van de westerse militaire hulp aan Oekraïne, volgt een dag nadat Hongarije het roulerende voorzitterschap van de Europese Unie heeft overgenomen.
Orbán heeft zich getoond als een bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin. Vorig jaar zei hij tegen Poetin dat Hongarije zich nooit tegen Rusland heeft willen verzetten. Begin 2024 kostte het de EU-leiders weken om het veto van de Hongaarse premier te breken om 50 miljard euro aan nieuwe hulp aan Oekraïne te verlenen.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
40 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
5 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
5 uur geleden