Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Nissan zoekt nieuwe aandeelhouder nu Renault belang afbouwt

FT: Nissan zoekt nieuwe aandeelhouder nu Renault belang afbouwt

YOKOHAMA (ANP) - Nissan zoekt met spoed een nieuwe aandeelhouder, nu de langdurige partner Renault zijn belang in de noodlijdende Japanse autofabrikant aan het afbouwen is. "We hebben twaalf tot veertien maanden om te overleven", heeft een hooggeplaatste ingewijde bij Nissan gezegd tegen de Financial Times.

De alliantie met Renault dateert uit 1999 toen de Franse autofabrikant Nissan van een dreigend faillissement redde. Renault had lange tijd zo'n 43 procent van de aandelen van het Japanse bedrijf in handen. Inmiddels is dat teruggebracht tot net geen 36 procent. Renault heeft vorig jaar aangekondigd dat belang op termijn verder af te bouwen naar 15 procent.

Volgens bronnen van de Britse zakenkrant wil Nissan een stabiele langetermijnaandeelhouder zoals een bank of verzekeraar om een deel van Renaults huidige aandelenbelang over te nemen. Nissan kampt echter met dalende autoverkopen in belangrijke markten China en de Verenigde Staten. Daarbij is de winst gekelderd door een toename van de kosten. Iets dat ook niet helpt is dat Donald Trump binnenkort weer president wordt van de Verenigde Staten, aangezien hij hogere invoerheffingen heeft aangekondigd.

Banen schrappen

Nissan kondigde eerder deze maand al aan wereldwijd 9000 banen te schrappen, oftewel ongeveer 7 procent van het personeelsbestand. Daarmee wil het bedrijf geld besparen. Volgens de laatste berichten wil het concern tevens zijn productie in de VS terugbrengen. Ook werkt Nissan aan een intensievere samenwerking met Honda op het gebied van elektrische voertuigen en softwaretechnologie.

"Dit gaat moeilijk worden", aldus de hooggeplaatste bron die de Financial Times aanhaalt. Uiteindelijk is het volgens hem toch belangrijk dat Nissan zijn verkopen in de Verenigde Staten en China opvoert, omdat daar veel geld valt te verdienen. Bij het bedrijf zou ook niet worden uitgesloten dat Honda een deel van Nissans aandelen koopt. "Alle opties" zouden worden overwogen. Nissan zelf wilde geen commentaar geven aan de zakenkrant.

De alliantie met Renault kwam in de afgelopen jaren al onder zware druk te staan na de ondergang van voormalig leider Carlos Ghosn. Ghosn was topman van zowel Renault als Nissan en voorzitter van de alliantie van de concerns. In 2018 werd hij afgezet als topman en gearresteerd in Japan vanwege vermeend financieel wangedrag bij Nissan. Eind 2019 ontsnapte hij op spectaculaire wijze uit Japan en vluchtte via Turkije naar Libanon.

Meer uit Financieel

Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

5 minuten geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

11 minuten geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

32 minuten geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

1 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

2 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

2 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

3 uur geleden