FT: Nancy Pelosi gaat in augustus naar Taiwan
WASHINGTON (ANP) - Nancy Pelosi, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zal in augustus naar Taiwan afreizen. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Het zou het eerste bezoek van een Huisvoorzitter aan het Aziatische eiland in 25 jaar zijn.
Pelosi wil met haar bezoek steun aan Taipei laten zien, nu de regio onder toenemende druk van China staat. Beijing beschouwt Taiwan als afvallige provincie. Pelosi was in april al van plan naar Taiwan te reizen, maar kreeg toen corona en moest afzeggen. Destijds waarschuwde China dat een bezoek van Pelosi aan Taiwan tot strenge tegenmaatregelen zou leiden.
Volgens anonieme bronnen heeft het Witte Huis zorgen geuit over het geplande bezoek, schrijft de krant. Volgens twee bronnen was het bezoek van Pelosi in april beter te rechtvaardigen, omdat toen de oorlog in Oekraïne net begonnen was. De Amerikaanse president Joe Biden stuurde toen ook een aantal hooggeplaatste ambtenaren naar Taiwan.
De reis naar Taiwan is volgens de krant onderdeel van een Aziatische reis waarbij Pelosi ook Japan, Singapore, Indonesië en Maleisië aandoet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
10 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
5 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
10 uur geleden