FT: Klarna stuurt bestuurslid weg in machtsconflict oprichters
STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna, dat klanten de mogelijkheid biedt aankopen pas later te betalen, heeft een belangrijke bondgenoot van medeoprichter Victor Jacobsson uit het bestuur gezet in aanloop naar een mogelijke beursgang. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Jacobsson is met medeoprichter en topman Sebastian Siemiatkowski al een tijdje in een machtsstrijd verwikkeld rond de beursgang.
Door Mikael Walther uit het bestuur te zetten zou Siemiatkowski meer invloed hebben op de beursgang, waarbij Klarna mikt op een waardering van 15 tot 20 miljard dollar. Jacobsson heeft het betaalbedrijf inmiddels verlaten, maar is nog wel een van de grootste aandeelhouders ervan. Overigens moeten aandeelhouders volgens de bronnen nog wel instemmen met het vertrek van Walther.
De gang naar de beurs moet mogelijk in de eerste helft van volgend jaar plaatsvinden in New York. Klarna heeft hierover al met investeringsbanken gesproken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
4 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabiƫ uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
2 uur geleden