FT: investeerder CVC kondigt mogelijk maandag beursgang Damrak aan
LONDEN (ANP) - De grote investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is van plan mogelijk al op maandag haar plannen bekend te maken voor een beursgang in Amsterdam. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. CVC had deze beursgang meermaals uitgesteld in verband met onrust op de beurzen.
Maar nu zou CVC de gang naar de aandelenmarkt door willen zetten. Het investeringsbedrijf is eigenaar van onder meer de voormalige theedivisie van Unilever. CVC heeft beleggingen met een waarde van wel 186 miljard euro in beheer. Het gaat bijvoorbeeld ook om horlogemerk Breitling en minderheidsbelangen in de Spaanse voetbalcompetitie en de uitzendrechten voor Franse voetbalwedstrijden.
Onlangs bracht het in Luxemburg gevestigde CVC nog de cosmeticaketen Douglas naar de beurs in Frankfurt. CVC heeft nog steeds een meerderheidsbelang in Douglas.
15 miljard euro
Bij de verkoop van een minderheidsbelang in het bedrijf in 2021 werd CVC gewaardeerd op ongeveer 15 miljard euro.
Naar verluidt stelde de Europese beleggingsfirma in mei 2022 een beursgang uit door de oorlog in Oekraïne en ook in november vorig jaar in verband met de aanval van Hamas op Israël. Financial Times zegt wel dat er nog geen definitief besluit is genomen door CVC en dat er dus een kans is dat er opnieuw uitstel komt.
DIF Capital Partners
Vorig jaar nam CVC nog de Nederlandse investeerder in telecom- en wegeninfrastructuur DIF Capital Partners over.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/AFP) - Meta, het bedrijf achter sociale media als Facebook en Instagram, zegt begin december meer dan 540.000 Australische sociale media-accounts te hebben afgesloten. Op 10 december ging in het land een verbod in op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar.
15 minuten geledenEDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
13 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
15 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
15 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
16 uur geleden